Lietuvos mokslininkai kviečia mokinius „distiliuoti idėjas“

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 21 d. antradienis

Lietuvos mokslo bendruomenė kviečia mokinius „distiliuoti" mokslinius atradimus ir idėjas. Trumpųjų filmukų konkurse „Distiliuotos idėjos“ mokiniai raginami patraukliai papasakoti apie jiems aktualų mokslo laimėjimą. Konkursas rengiamas artėjant jau aštuntajam renginiui „Tyrėjų naktis", kuris rugsėjo 28 d. ir mažiems ir dideliems mokslo entuziastams pasiūlys daugiau nei 100 nemokamų renginių.

„Pasirinkti vieną iš milijonų žmonijai tarnaujančių mokslo rezultatų yra sudėtinga, tačiau tereikia apsižvalgyti – atradimai supa mus kiekviename gyvenimo žingsnyje. Dažnai net nesusimąstome, kad kai kurie paprasti dalykai anksčiau tiesiog neegzistavo. Konkursu siekiame priminti, koks reikšmingas yra mokslas, nors kartais – visai nepastebimas", – teigia konkursą rengiančio Baltijos pažangių technologijų instituto atstovas Tomas Žalandauskas.

Konkurso laimėtojai bus išaiškinti „Tyrėjų nakties“ metu – rugsėjo 28 d. Vilniuje kino teatre „Pasaka" vyksiančiame renginyje, į kurį bus pakviesti visi konkurso dalyviai. Čia bus apdovanoti geriausio, komisijos manymu, filmuko autoriai. Prizas bus įteiktas ir pelnysiančiam daugiausiai peržiūrų virtualioje erdvėje. Geriausių filmukų autoriai gyvais pristatymais varžysis finale kino teatre „Pasaka". Konkurso prizai taip pat inovatyvūs – tai „iPhone 4“ ir „iPad 3“.

„Tyrėjų naktis" yra išskirtinis renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina tie, kurie paprastai dirba už gerai uždarytų durų. „Tyrėjų naktyje" dalyvauja daugiau nei 30 Europos šalių, t.y. daugiau nei 300 Europos miestų. „Tyrėjų naktis" yra Europos Komisijos iniciatyva.

Projektą „Tyrėjų naktis 2012" įgyvendina Socialinių inovacijų institutas kartu su partneriais: Aleksandro Stulginskio universitetu, Baltijos pažangių technologijų institutu, Kauno Technologijos universitetu, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, Šiaulių universitetu, Vilniaus universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Prie projekto kviečiamos jungtis visos bendrojo lavinimo mokyklos

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »