Lietuvos universitetai – vieni iš tarptautiškiausių Europoje

Publikuota: 2013 m. balandžio 8 d. pirmadienis

Paskelbus  naujausią tarptautinės studentų ir personalo mainų programos „Erasmus“ statistiką paaiškėjo, kad net du Lietuvos universitetai patenka tarp 100 tarptautiškiausių universitetų Europoje pagal dėstytojų, skaičiusių paskaitas užsienio institucijose, skaičių. 24-ąją vietą Europos universitetų dėstytojų mobilumo sąraše, per metus stažuotis išsiuntęs net 144 dėstytojas, užėmė Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), o 43-ioje rikiavosi Vilniaus universitetas (VU), išsiuntęs 113 dėstytojų.

Be to, studentų mobilumo sąraše šios aukštosios mokyklos atitinkamai užėmė 69-ąją bei 52-ąją vietas, o į šimtuką iš viso pateko net 6 Lietuvos universitetai. Nors VU į užsienio šalių universitetus išsiuntęs 593 studentus yra aukštesnėje sąrašo vietoje nei VGTU su 493 studentais, skaičiuojant proporcingai iš viso universitete studijuojančių studentų skaičiui, per metus Lietuvoje pagal „Erasmus“ programą daugiausia studentų išsiunčia VGTU.

„Tarptautinės patirties formavimas  yra mūsų požiūrio į specialisto ugdymą dalis, profesinių gebėjimų ir žinių akseleravimo priemonė. Dalinės studijos ir praktikos  užsienyje leidžia paruošti studentą maksimaliai gerai pasirengusį darbui tarptautinėje rinkoje. Pripažinkime faktą, nacionalinių rinkų ir ekonomikų nebėra, yra integruota, dinamiškai besikeičianti tarptautinė verslo terpė, todėl absolventai su tarptautine patirtimi, turi gerokai didesnę vertę rinkoje. Universitetas sukuria galimybes, o studentai renkasi, kaip ir kada jomis pasinaudoti. Šiuo metu apie 14 proc. mūsų universiteto absolventų turi ilgalaikės tarptautinės patirties“, –  teigė VGTU tarptautinių ryšių prorektorė Asta Radzevičienė.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų mobilumas tapo svarbiausiu rodikliu, kuris buvo įvertintas  tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ reitinge, suteikiant  VGTU 4 žvaigždučių įvertinimą už tarptautiškumą 2012-ųjų metų pabaigoje.

Lietuvos universitetų mobilumas auga kiekvienai metais nuo 2000-ųjų. Remiantis Švietimo mainų paramos fondo statistika, 2011–2012 metais studijuoti ir atlikti praktikų pagal „Erasmus“ programą išvyko 3548 studentai, o dėstyti – 928 Lietuvos universitetų dėstytojai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »