Lietuvos universitetai – vieni iš tarptautiškiausių Europoje

Publikuota: 2013 m. balandžio 8 d. pirmadienis

Paskelbus  naujausią tarptautinės studentų ir personalo mainų programos „Erasmus“ statistiką paaiškėjo, kad net du Lietuvos universitetai patenka tarp 100 tarptautiškiausių universitetų Europoje pagal dėstytojų, skaičiusių paskaitas užsienio institucijose, skaičių. 24-ąją vietą Europos universitetų dėstytojų mobilumo sąraše, per metus stažuotis išsiuntęs net 144 dėstytojas, užėmė Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), o 43-ioje rikiavosi Vilniaus universitetas (VU), išsiuntęs 113 dėstytojų.

Be to, studentų mobilumo sąraše šios aukštosios mokyklos atitinkamai užėmė 69-ąją bei 52-ąją vietas, o į šimtuką iš viso pateko net 6 Lietuvos universitetai. Nors VU į užsienio šalių universitetus išsiuntęs 593 studentus yra aukštesnėje sąrašo vietoje nei VGTU su 493 studentais, skaičiuojant proporcingai iš viso universitete studijuojančių studentų skaičiui, per metus Lietuvoje pagal „Erasmus“ programą daugiausia studentų išsiunčia VGTU.

„Tarptautinės patirties formavimas  yra mūsų požiūrio į specialisto ugdymą dalis, profesinių gebėjimų ir žinių akseleravimo priemonė. Dalinės studijos ir praktikos  užsienyje leidžia paruošti studentą maksimaliai gerai pasirengusį darbui tarptautinėje rinkoje. Pripažinkime faktą, nacionalinių rinkų ir ekonomikų nebėra, yra integruota, dinamiškai besikeičianti tarptautinė verslo terpė, todėl absolventai su tarptautine patirtimi, turi gerokai didesnę vertę rinkoje. Universitetas sukuria galimybes, o studentai renkasi, kaip ir kada jomis pasinaudoti. Šiuo metu apie 14 proc. mūsų universiteto absolventų turi ilgalaikės tarptautinės patirties“, –  teigė VGTU tarptautinių ryšių prorektorė Asta Radzevičienė.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų mobilumas tapo svarbiausiu rodikliu, kuris buvo įvertintas  tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ reitinge, suteikiant  VGTU 4 žvaigždučių įvertinimą už tarptautiškumą 2012-ųjų metų pabaigoje.

Lietuvos universitetų mobilumas auga kiekvienai metais nuo 2000-ųjų. Remiantis Švietimo mainų paramos fondo statistika, 2011–2012 metais studijuoti ir atlikti praktikų pagal „Erasmus“ programą išvyko 3548 studentai, o dėstyti – 928 Lietuvos universitetų dėstytojai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »