Lietuvos verslo konfederacija stiprina partnerystę su mokslu

Publikuota: 2015 m. gruodžio 22 d. antradienis

Norint tapti konkurencingu, reikia inovacijų, naujų technologijų, naujo požiūrio ir šiuolaikiškos vadybos – visa tai verslui gali duoti tik mokslas. Šia mintimi vadovaujantis Lietuvos verslo konfederacija (LVK) stiprina partnerystę su mokslo bendruomene – LVK prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.

„Diskusija tarp mokslo ir verslo trunka dešimtmečius ir ji nėra lengva. Mokslininkai dažnai sako, kad mokslas yra fundamentalus dalykas, į jį reikia žiūrėti plačiau, giliau ir abstrakčiau. Tačiau verslas yra tokia sfera, kurioje kasdien yra susiduriama su realiu gyvenimu, kuriame reikia praktinių sprendimų.

Turime gerų pavyzdžių, kai mokslas su verslu gali kurti didelės pridėtinės vertės produktus. Esame pasirengę eiti į priekį, kartu su jumis pasitardami, diskutuodami ir kurdami naudą mokslui, verslui ir visiems Lietuvos žmonėms. Tikiuosi sėkmingo bendradarbiavimo skatinant eksportą, drauge dalyvaujant verslo misijose į užsienio šalis“, LMA visuotiniame narių susirinkime sakė V. Sutkus.

LMA prezidentas Valdemaras Razumas teigė, kad XXI amžiuje verslo sėkmę, naujų produktų ar paslaugų atsiradimą vis labiau lemia mokslo ir technologijų pažanga. „Todėl privalome efektyviau išnaudoti moksle gimstančias idėjas ir pritaikyti jas Lietuvos ekonomikoje bei versle. Lietuvos mokslų akademija siekia tapti ta vieta, kur susitikę mokslo ir verslo atstovai spręs, kaip šį procesą padaryti kuo sklandesnį“, – sakė V. Razumas.

LMA ir LVK susitarė dėl ilgalaikio strateginio bendradarbiavimo. Sutartyje numatyta, jog organizacijos sieks stiprinti mokslo ir verslo partnerystę, kartu dalyvaus įvairiuose mokslo ir verslo projektuose, sieks pritaikyti mokslo žinias ekonomikos plėtrai.

Organizacijos telks verslo įmones ir organizacijas bendroms LMA ir LVK iniciatyvoms mokslo, mokslinių tyrimų, ekonominės plėtros ir kitose srityse, drauge su mokslininkais dalyvaus, sprendžiant aktualias verslo įmonių ir verslo šakų problemas, dalysis profesine patirtimi ir ekonominės plėtros įžvalgomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »