Lietuvos verslo konfederacija stiprina partnerystę su mokslu

Publikuota: 2015 m. gruodžio 22 d. antradienis

Norint tapti konkurencingu, reikia inovacijų, naujų technologijų, naujo požiūrio ir šiuolaikiškos vadybos – visa tai verslui gali duoti tik mokslas. Šia mintimi vadovaujantis Lietuvos verslo konfederacija (LVK) stiprina partnerystę su mokslo bendruomene – LVK prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.

„Diskusija tarp mokslo ir verslo trunka dešimtmečius ir ji nėra lengva. Mokslininkai dažnai sako, kad mokslas yra fundamentalus dalykas, į jį reikia žiūrėti plačiau, giliau ir abstrakčiau. Tačiau verslas yra tokia sfera, kurioje kasdien yra susiduriama su realiu gyvenimu, kuriame reikia praktinių sprendimų.

Turime gerų pavyzdžių, kai mokslas su verslu gali kurti didelės pridėtinės vertės produktus. Esame pasirengę eiti į priekį, kartu su jumis pasitardami, diskutuodami ir kurdami naudą mokslui, verslui ir visiems Lietuvos žmonėms. Tikiuosi sėkmingo bendradarbiavimo skatinant eksportą, drauge dalyvaujant verslo misijose į užsienio šalis“, LMA visuotiniame narių susirinkime sakė V. Sutkus.

LMA prezidentas Valdemaras Razumas teigė, kad XXI amžiuje verslo sėkmę, naujų produktų ar paslaugų atsiradimą vis labiau lemia mokslo ir technologijų pažanga. „Todėl privalome efektyviau išnaudoti moksle gimstančias idėjas ir pritaikyti jas Lietuvos ekonomikoje bei versle. Lietuvos mokslų akademija siekia tapti ta vieta, kur susitikę mokslo ir verslo atstovai spręs, kaip šį procesą padaryti kuo sklandesnį“, – sakė V. Razumas.

LMA ir LVK susitarė dėl ilgalaikio strateginio bendradarbiavimo. Sutartyje numatyta, jog organizacijos sieks stiprinti mokslo ir verslo partnerystę, kartu dalyvaus įvairiuose mokslo ir verslo projektuose, sieks pritaikyti mokslo žinias ekonomikos plėtrai.

Organizacijos telks verslo įmones ir organizacijas bendroms LMA ir LVK iniciatyvoms mokslo, mokslinių tyrimų, ekonominės plėtros ir kitose srityse, drauge su mokslininkais dalyvaus, sprendžiant aktualias verslo įmonių ir verslo šakų problemas, dalysis profesine patirtimi ir ekonominės plėtros įžvalgomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »