Lietuvos verslo konfederacija stiprina partnerystę su mokslu

Publikuota: 2015 m. gruodžio 22 d. antradienis

Norint tapti konkurencingu, reikia inovacijų, naujų technologijų, naujo požiūrio ir šiuolaikiškos vadybos – visa tai verslui gali duoti tik mokslas. Šia mintimi vadovaujantis Lietuvos verslo konfederacija (LVK) stiprina partnerystę su mokslo bendruomene – LVK prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.

„Diskusija tarp mokslo ir verslo trunka dešimtmečius ir ji nėra lengva. Mokslininkai dažnai sako, kad mokslas yra fundamentalus dalykas, į jį reikia žiūrėti plačiau, giliau ir abstrakčiau. Tačiau verslas yra tokia sfera, kurioje kasdien yra susiduriama su realiu gyvenimu, kuriame reikia praktinių sprendimų.

Turime gerų pavyzdžių, kai mokslas su verslu gali kurti didelės pridėtinės vertės produktus. Esame pasirengę eiti į priekį, kartu su jumis pasitardami, diskutuodami ir kurdami naudą mokslui, verslui ir visiems Lietuvos žmonėms. Tikiuosi sėkmingo bendradarbiavimo skatinant eksportą, drauge dalyvaujant verslo misijose į užsienio šalis“, LMA visuotiniame narių susirinkime sakė V. Sutkus.

LMA prezidentas Valdemaras Razumas teigė, kad XXI amžiuje verslo sėkmę, naujų produktų ar paslaugų atsiradimą vis labiau lemia mokslo ir technologijų pažanga. „Todėl privalome efektyviau išnaudoti moksle gimstančias idėjas ir pritaikyti jas Lietuvos ekonomikoje bei versle. Lietuvos mokslų akademija siekia tapti ta vieta, kur susitikę mokslo ir verslo atstovai spręs, kaip šį procesą padaryti kuo sklandesnį“, – sakė V. Razumas.

LMA ir LVK susitarė dėl ilgalaikio strateginio bendradarbiavimo. Sutartyje numatyta, jog organizacijos sieks stiprinti mokslo ir verslo partnerystę, kartu dalyvaus įvairiuose mokslo ir verslo projektuose, sieks pritaikyti mokslo žinias ekonomikos plėtrai.

Organizacijos telks verslo įmones ir organizacijas bendroms LMA ir LVK iniciatyvoms mokslo, mokslinių tyrimų, ekonominės plėtros ir kitose srityse, drauge su mokslininkais dalyvaus, sprendžiant aktualias verslo įmonių ir verslo šakų problemas, dalysis profesine patirtimi ir ekonominės plėtros įžvalgomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »