Lietuvos vežėjų sąjunga ir VGTU įtvirtino partnerystę

Publikuota: 2016 m. lapkričio 11 d. penktadienis

Lietuvoje transporto ir logistikos sektorius sukuria 10–12 proc. šalies BVP, jame dirba apie 5 proc. visų dirbančiųjų. Šie rodikliai patvirtina, kad transporto ir logistikos sektoriaus efektyvumas Lietuvoje yra labai didelis. Jam kasmet augant atsiranda didelis naujų srities profesionalų poreikis, kurį užtikrinti siekia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto inžinerijos fakultetas.

Pažangą ir tinkamą specialistų paruošimą lemia glaudūs mokslo ir studijų, pramonės ir verslo institucijų ryšiai. Suinteresuoti skatinti tarpusavio bendradarbiavimą, šiandien VGTU ir Lietuvos vežėjų sąjunga (LVS) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šalys parašais patvirtino bendradarbiavimą teikiant abipuses konsultacijas ir apsikeičiant informacija, susijusia su aukštos kvalifikacijos specialistų rengimu bei bendrais moksliniais tyrimais.

„Augantis verslo įmonių dalyvavimas ir atsakomybė rengiant būsimuosius specialistus yra naudingas universiteto studentams. Studijos ir darbo rinka nėra du atskiri specialisto gyvenimo etapai, nes studijų metu įgyta patirtis, kontaktai bei verslo situacijų pažinimas padeda siekti karjeros aukštumų“, – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Sutarties pasirašymo metu abi pusės sutarė dėl glaudaus bendradarbiavimo ugdant transporto ir logistikos specialistų praktinius gebėjimus.

„Esame pasiruošę atverti VGTU studentams transporto ir logistikos verslo duris. Ekskursijos į įmones, aktuali baigiamųjų darbų ir mokslinių tyrimų tematika, verslo atstovų paskaitos studentams yra tik pirmieji žingsniai, kuriuos Lietuvos vežėjų sąjunga jau padarė šiame procese. Verslo įsitraukimo į studijų procesą pridėtinė vertė turi būti matuojama aiškiais kokybės kriterijais, to kartu ir sieksime“,  – teigė Mečislavas Atroškevičius, LVS prezidentas ir UAB „Mečys“ direktorius.

Daugiau nei 60 narių turinti LVS vienija transporto, ekspedicijos, statybos, gamybos ir kitas įmones, kurios savo veikloje nuolatos naudoja transporto priemones. Pagrindinis asociacijos tikslas – mažinti veiklos kaštus, kartu organizuoti darbuotojų mokymus, gerinti verslo aplinką ir įsisavinti verslui skiriamą Europos Sąjungos paramą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »