M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Publikuota: 2016 m. spalio 18 d. antradienis

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. Interaktyvi paroda rengiama Europos programavimo savaitės metu. Ji atspindės, kaip bibliotekos patenkina skaitmeninio amžiaus iššūkius, kasdien gerindamos jaunų bei vyresnės kartos europiečių skaitmeninius įgūdžius. Parodoje pirmą kartą bus parodytas Nacionalinės bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ sukurtas virtualiosios realybės bibliotekų pristatymas – „Laiko portalas“.

„Laiko portalas“ – tai virtualiosios realybės pristatymas, kuris, naudojant specialius akinius ir kitas modernias technologijas, sudaro galimybę žmonėms bibliotekoje keliauti laiku ir patiems pamatyti istorinius įvykius bei asmenybes. Portalas pagelbės žmonėms nusikelti prie žymiosios italų renesanso menininko Rafaelio freskos „Atėnų mokykla“, susitikti su graikų išminčiais Aristoteliu, Pitagoru bei Platonu ir su jais pabendrauti. Šia ekspozicija siekiama parodyti, jog modernioje bibliotekoje žmonės žinių gali gauti ne tik tradiciniu būdu, bet ir „patirti“ informaciją pasitelkdami pažangias technologijas. Tai yra vienas iš būdų, kaip bibliotekos padeda įtraukti visuomenę naudotis technologinėmis naujovėmis. Parodos dalyviams taip pat bus pristatytas projektas „Bibliotekos pažangai 2“, kuris irgi prisideda prie Lietuvos gyventojų skaitmeninio raštingumo gerinimo bei viešųjų bibliotekų modernizavimo.

Parodos „Generation Code“ metu visos dalyvaujančios bibliotekos ir organizacijos Europos Parlamento nariams bei darbuotojams atvers įdomų programavimo bei robotikos pasaulį, pasitelkdamos smagias interaktyvias veiklas, pademonstruos šių dienų bibliotekų paslaugas, supažindinančias žmones su naujomis technologijomis. Europos Sąjungos politikos formuotojams norima parodyti, kad viešosios bibliotekos yra svarbi infrastruktūros dalis įgyvendinant Europos naujų įgūdžių darbotvarkę (angl. The New Skills Agenda for Europe) ir kuriant bendrą skaitmeninę rinką – be viešųjų bibliotekų pagalbos daugelio žmonių šie pokyčiai nepasieks. Taip pat bus akcentuojama, kad, siūlydamos tokias inovatyvias paslaugas kaip programavimas, viešosios bibliotekos didina savo vaidmenį vietos bendruomenėms, nes suteikia žmonėms galimybę gerinti vis paklausesnius skaitmeninius įgūdžius.

Parodos lankytojai galės dalyvauti ir dirbtuvėse. Interaktyvioji veikla apims programavimą, robotiką, 3D spausdinimą, virtualiosios realybės patyrimą, mokymus, kaip naudotis išmaniaisiais įrenginiais.

Parodoje „Generation Code“ dalyvaus daugiau kaip 10 viešųjų bibliotekų iš Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Ispanijos, Vokietijos, Belgijos, Rumunijos, Lenkijos, Estijos, Prancūzijos, tarptautinių organizacijų atstovai. Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai atstovaus projekto „Bibliotekos pažangai 2“ vadovas Eugenijus Stratilatovas ir dalis projekto darbuotojų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »