Maketavimo subtilybės: menas ar mokslas?

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 28 d. trečiadienis

Nėra nė dienos, kad šiuolaikinis žmogus nepaimtų į rankas leidybos produkto – kasdienio laikraščio, prabangaus mėnesinio žurnalo, solidžios knygos ar tiesiog šūsnimis pašto dėžutes „okupuojančių“ reklaminių lankstinukų. Leidyba mus lydi kasdien. Jei tik turite noro ir užsidegimo, ji gali tapti Jūsų gyvenimo dalimi – pelningu nuolatiniu darbu ar tiesiog širdį atgaivinančiu mėgstamu hobiu.

Gilėjant rudeniui ir vis dažniau užklumpant darganoms, dažnas mūsų tampa niūresnis, liūdnesnis ar tiesiog apatiškesnis. Ženkliai sutrumpėjusi diena ir šviesos stoka skatina melancholišką tingulį. Tačiau net ir jam galima duoti atkirtį – tereikia būti ten, kur daug šilumos ir šviesos – tiesiogine ir perkeltine prasme. Viena iš tokių vietų – „Penkių kontinentų“ Mokymo centras, parengęs naudingų, įdomių ir šiuolaikinius rinkos poreikius atitinkančių kursų programą.

Mokymo centro siūlomą mokymų sąrašą kryptingai papildė „Kokybiško maketavimo“ programa. Tikėtina, kad šie mokymai bus naudingi tiems, kurie nori išmokti dirbti leidybos programomis. Kad galėtum maketuoti, nereikia būti menininku ar Dailės akademijos absolventu – išmokti maketavimo paslapčių gali bet kuris, kuriam tai įdomu. Juolab, kad dirbantys su leidybos programomis dėstytojai teigia, jog norintieji išmokti maketuoti turi vadovautis pirmiausia ne vadovėliu, o analizuoti kitų darbus, gilintis į jau sukurtus pavyzdžius, eksperimentuoti. Vadovėlinės žinios – tai jau antraeilis dalykas. Šiame moksle svarbiausia kūrybiškumas, idėjos ir jausmas, kad dirbi tai, ką mėgsti.  

Sumaketuoti leidinį iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti labai paprasta. Tereikia tik būti įvaldžiusiam kompiuterines technologijas. Tiesa, šiandien dauguma žmonių gana neblogai susipažinę su šiomis technologijomis ir parengti bei išspausdinti nesudėtingą leidinį – pranešimą, referatą ar kitą dokumentą – gali kone kiekvienas. Tačiau tai nereiškia, kad toks žmogus gali imtis leidybos. Kiekvienas leidinys privalo turėti savo „veidą“ ir „dvasią“, o ne tik būti sumaketuotas. Tačiau kai kurių šiandienių leidinių negalima pavadinti sumaketuotais. Dėl šios priežasties dauguma jų praranda savo kokybę, nes leidėjui reikia išmanyti ir daug kitų dalykų, apie kuriuos sužinos Mokymo centro klausytojai, pasirinkę kursą „Kokybiškas maketavimas“.

Mokymus veda patyrusi maketavimo profesijos mokytoja, „Penkių kontinentų“ Mokymo centro dėstytoja, laikraščio „Ukmergės žinios“ maketuotoja Vilma Gudeikaitė. Gerbiama ir mylima mokinių, vertinama kolegų Vilma sugeba uždegti ir kursų klausytojus, kurie pasiryžta šturmuoti maketavimo meną.

Prie artimiausių mokymų prisijunk ir Tu! Plačiau >>>

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Elektroninė vasara – kodėl gi ne?!

„Jeigu leidžiame laisvalaikį prie kompiuterio, tai tik prasmingai!“ – su tokiu šūkiu „Penkių kontinentų“ Mokymo centras pasitinka vasarą ir kviečia 11–14 metų paauglius į dienos stovyklą „Prasmingas laikas su IT“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »