Maketavimo subtilybės: menas ar mokslas?

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 28 d. trečiadienis

Nėra nė dienos, kad šiuolaikinis žmogus nepaimtų į rankas leidybos produkto – kasdienio laikraščio, prabangaus mėnesinio žurnalo, solidžios knygos ar tiesiog šūsnimis pašto dėžutes „okupuojančių“ reklaminių lankstinukų. Leidyba mus lydi kasdien. Jei tik turite noro ir užsidegimo, ji gali tapti Jūsų gyvenimo dalimi – pelningu nuolatiniu darbu ar tiesiog širdį atgaivinančiu mėgstamu hobiu.

Gilėjant rudeniui ir vis dažniau užklumpant darganoms, dažnas mūsų tampa niūresnis, liūdnesnis ar tiesiog apatiškesnis. Ženkliai sutrumpėjusi diena ir šviesos stoka skatina melancholišką tingulį. Tačiau net ir jam galima duoti atkirtį – tereikia būti ten, kur daug šilumos ir šviesos – tiesiogine ir perkeltine prasme. Viena iš tokių vietų – „Penkių kontinentų“ Mokymo centras, parengęs naudingų, įdomių ir šiuolaikinius rinkos poreikius atitinkančių kursų programą.

Mokymo centro siūlomą mokymų sąrašą kryptingai papildė „Kokybiško maketavimo“ programa. Tikėtina, kad šie mokymai bus naudingi tiems, kurie nori išmokti dirbti leidybos programomis. Kad galėtum maketuoti, nereikia būti menininku ar Dailės akademijos absolventu – išmokti maketavimo paslapčių gali bet kuris, kuriam tai įdomu. Juolab, kad dirbantys su leidybos programomis dėstytojai teigia, jog norintieji išmokti maketuoti turi vadovautis pirmiausia ne vadovėliu, o analizuoti kitų darbus, gilintis į jau sukurtus pavyzdžius, eksperimentuoti. Vadovėlinės žinios – tai jau antraeilis dalykas. Šiame moksle svarbiausia kūrybiškumas, idėjos ir jausmas, kad dirbi tai, ką mėgsti.  

Sumaketuoti leidinį iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti labai paprasta. Tereikia tik būti įvaldžiusiam kompiuterines technologijas. Tiesa, šiandien dauguma žmonių gana neblogai susipažinę su šiomis technologijomis ir parengti bei išspausdinti nesudėtingą leidinį – pranešimą, referatą ar kitą dokumentą – gali kone kiekvienas. Tačiau tai nereiškia, kad toks žmogus gali imtis leidybos. Kiekvienas leidinys privalo turėti savo „veidą“ ir „dvasią“, o ne tik būti sumaketuotas. Tačiau kai kurių šiandienių leidinių negalima pavadinti sumaketuotais. Dėl šios priežasties dauguma jų praranda savo kokybę, nes leidėjui reikia išmanyti ir daug kitų dalykų, apie kuriuos sužinos Mokymo centro klausytojai, pasirinkę kursą „Kokybiškas maketavimas“.

Mokymus veda patyrusi maketavimo profesijos mokytoja, „Penkių kontinentų“ Mokymo centro dėstytoja, laikraščio „Ukmergės žinios“ maketuotoja Vilma Gudeikaitė. Gerbiama ir mylima mokinių, vertinama kolegų Vilma sugeba uždegti ir kursų klausytojus, kurie pasiryžta šturmuoti maketavimo meną.

Prie artimiausių mokymų prisijunk ir Tu! Plačiau >>>

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Elektroninė vasara – kodėl gi ne?!

„Jeigu leidžiame laisvalaikį prie kompiuterio, tai tik prasmingai!“ – su tokiu šūkiu „Penkių kontinentų“ Mokymo centras pasitinka vasarą ir kviečia 11–14 metų paauglius į dienos stovyklą „Prasmingas laikas su IT“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »