Matematikos žaidimai - efektyvi mokymosi priemonė

Publikuota: 2013 m. liepos 20 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt 

Siekiant ištirti mokomojo žaidimo apie matematiką „Monkey Tales“ efektyvumą, buvo atliktas tyrimas su 88 vaikais juos išskaidant į tris grupes. Pirmoji grupė turėjo žaisti ir spręsti matematikos uždavinius žaidime tris savaites, antroji grupė turėjo daryti tą patį įprastu būdu – ant popieriaus, o trečioji grupė buvo kontrolinė. Matematikos uždavinių sprendimas buvo matuojamas pagal tai kaip prieš tyrimą ir po tyrimo vaikams pavyko atlikti elektroninį aritmetinį testą. Rezultatai parodė, kad vaikai, žaidusieji kompiuterinius žaidimus, pasirinko daugiau teisingų atsakymų negu vaikai iš kitų tyrimo grupių. 

Taip pat tyrimo metu buvo tikrinamas vaikų įsitraukimas į „Monkey Tales“, rezultatai parodė, kad vaikai žaidimą apibūdino kaip linksmą, įtraukiantį, fantastišką. Dauguma jų norėjo žaisti žaidimą daugiau ir dažniau. Tačiau niekas nenorėjo spręsti papildomų įprastinių užduočių. Tyrimas parodė, kad žaidimas labiau motyvavo vaikus mokytis bei buvo pastebėtas geresnis mokymosi efektyvumas. Tolimesni tyrimai turėtų atskleisti kaip žaidimas padeda pasiekti geresnius mokymosi rezultatus.

Bendros tendencijos
Rimtųjų arba mokomųjų žaidimų (angl. Serious games) svarba yra pastebimai išaugusi. Rinkos tyrimų kompanija „iDate“ prognozuoja, kad šio sektoriaus pasaulinė apyvarta turėtų pasiekti 6.6 milijardo dol. 2015–aisiais. Pirmasis sektorius, kur buvo panaudoti rimtieji žaidimai buvo gynyba. Būtent JAV kariuomenė naudoja žaidimus siekiant pritraukti naujus darbuotojus, kelti jų kvalifikaciją ir išmokyti dirbti su žmonėmis iš skirtingų kultūrų. Rimtieji žaidimai naudojami įvairiose darbinėse sferose, siekiant tobulinti darbuotojų įgūdžius. Pavyzdžiui, „Flemish organizacija U&I Learning“ kuria žaidimus AUDI kompanijai, kad jie galėtų savo personalą apmokyti saugumo principų ir pan.

Žaidimai mokslo srityje
Susidomėjimas rimtaisiais žaidimais išaugęs ir švietimo srityje. Pagrindinė mintis yra ta, kad vaikams reikia turėti tam tikrų žinių ir specialių įgūdžių, kad galėtų laviruoti pramoginiame žaidime. Jeigu edukaciniai žaidimai būtų tokie pat įdomūs, įtraukiantys ir motyvuojantys, tada vaikai mokytųsi su didžiausiu malonumu, neatsiplėšdami nuo žaidimo ir taip įgydami daug žinių.  „Monkey Tales“ žaidimas buvo sukurtas pagal šią filosofiją. Trimatis nuotykinis žaidimas turi keletą versijų, skirtų moksleiviams nuo antros iki šeštos klasės. Žaidimo metu vaikai sprendžia praktinius matematikos uždavinius, dėlioja dėliones (angl. puzzle) ir sprendžia galvosūkius – visi jie susiję su matematikos mokymusi, tačiau pateikiami itin patrauklia ir įtraukiančia forma.  

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »