Matematikos žaidimai - efektyvi mokymosi priemonė

Publikuota: 2013 m. liepos 20 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt 

Siekiant ištirti mokomojo žaidimo apie matematiką „Monkey Tales“ efektyvumą, buvo atliktas tyrimas su 88 vaikais juos išskaidant į tris grupes. Pirmoji grupė turėjo žaisti ir spręsti matematikos uždavinius žaidime tris savaites, antroji grupė turėjo daryti tą patį įprastu būdu – ant popieriaus, o trečioji grupė buvo kontrolinė. Matematikos uždavinių sprendimas buvo matuojamas pagal tai kaip prieš tyrimą ir po tyrimo vaikams pavyko atlikti elektroninį aritmetinį testą. Rezultatai parodė, kad vaikai, žaidusieji kompiuterinius žaidimus, pasirinko daugiau teisingų atsakymų negu vaikai iš kitų tyrimo grupių. 

Taip pat tyrimo metu buvo tikrinamas vaikų įsitraukimas į „Monkey Tales“, rezultatai parodė, kad vaikai žaidimą apibūdino kaip linksmą, įtraukiantį, fantastišką. Dauguma jų norėjo žaisti žaidimą daugiau ir dažniau. Tačiau niekas nenorėjo spręsti papildomų įprastinių užduočių. Tyrimas parodė, kad žaidimas labiau motyvavo vaikus mokytis bei buvo pastebėtas geresnis mokymosi efektyvumas. Tolimesni tyrimai turėtų atskleisti kaip žaidimas padeda pasiekti geresnius mokymosi rezultatus.

Bendros tendencijos
Rimtųjų arba mokomųjų žaidimų (angl. Serious games) svarba yra pastebimai išaugusi. Rinkos tyrimų kompanija „iDate“ prognozuoja, kad šio sektoriaus pasaulinė apyvarta turėtų pasiekti 6.6 milijardo dol. 2015–aisiais. Pirmasis sektorius, kur buvo panaudoti rimtieji žaidimai buvo gynyba. Būtent JAV kariuomenė naudoja žaidimus siekiant pritraukti naujus darbuotojus, kelti jų kvalifikaciją ir išmokyti dirbti su žmonėmis iš skirtingų kultūrų. Rimtieji žaidimai naudojami įvairiose darbinėse sferose, siekiant tobulinti darbuotojų įgūdžius. Pavyzdžiui, „Flemish organizacija U&I Learning“ kuria žaidimus AUDI kompanijai, kad jie galėtų savo personalą apmokyti saugumo principų ir pan.

Žaidimai mokslo srityje
Susidomėjimas rimtaisiais žaidimais išaugęs ir švietimo srityje. Pagrindinė mintis yra ta, kad vaikams reikia turėti tam tikrų žinių ir specialių įgūdžių, kad galėtų laviruoti pramoginiame žaidime. Jeigu edukaciniai žaidimai būtų tokie pat įdomūs, įtraukiantys ir motyvuojantys, tada vaikai mokytųsi su didžiausiu malonumu, neatsiplėšdami nuo žaidimo ir taip įgydami daug žinių.  „Monkey Tales“ žaidimas buvo sukurtas pagal šią filosofiją. Trimatis nuotykinis žaidimas turi keletą versijų, skirtų moksleiviams nuo antros iki šeštos klasės. Žaidimo metu vaikai sprendžia praktinius matematikos uždavinius, dėlioja dėliones (angl. puzzle) ir sprendžia galvosūkius – visi jie susiję su matematikos mokymusi, tačiau pateikiami itin patrauklia ir įtraukiančia forma.  

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »