Mažiausi Konstitucijos egzamino dalyviai piešė „Jubiliejinį Konstitucijos viršelį“

Publikuota: 2012 m. spalio 15 d. pirmadienis

Minint 20–ąsias Lietuvos Respublikos Konstitucijos metines, mažiausiems Konstitucijos egzamino dalyviams – pradinių klasių moksleiviams – organizuotas piešinių konkursas „Jubiliejinis Konstitucijos viršelis“. Konkurso organizatoriai sulaukė daugiau nei pusės tūkstančio 1–4 klasių moksleivių darbų iš 100 Lietuvos mokyklų.

„Mūsų mokykla Konstitucijos egzamine dalyvauja nebe pirmą kartą: mažieji su džiaugsmu piešia, vyresnių klasių moksleiviai – sprendžia testines užduotis. Džiaugiamės, kad Lietuvoje yra tokia akcija – Konstitucijos egzaminas. Į jį žiūrime rimtai, mokinius skatiname egzaminui pasirengti atsakingai – juk žinoti Konstituciją yra labai svarbu. Ir šiemet su mažiausiais mokiniais daug kalbėjome apie tai, kas yra Konstitucija, kuo ji svarbi mums visiems. O dabar nekantraujame sulaukti rezultatų: vaikams yra didžiulė garbė ir džiaugsmas būti įvertintais tokia gražia proga“, – kalbėjo Lazdijų rajono Krosnos mokyklos mokytoja Audronė Pileckienė.

Konstitucijos egzamino organizatoriai primena, kad vyresni dalyviai Konstitucijos egzaminą laikė spalio 4 d., spręsdami testus. Į antrąjį egzamino etapą, kuris vyks spalio 18 d., pateko apie 900 Lietuvos piliečių, egzaminą laikiusių miestų ir rajonų savivaldybėse, mokyklose, universitetuose, Seime, laisvės atėmimo vietose. Antrajame egzamino etape dalyvių lauks 19 testinių užduočių ir vienas atviras klausimas.

Konstitucijos egzamino dalyvių atsakymus vertins ir nugalėtojus išrinks speciali komisija, kuriai šiemet pirmininkauja Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius. Geriausias teisines žinias turinčius Lietuvos piliečius iškilmingoje ceremonijoje spalio 25 d. pasveikins Konstitucijos egzamino globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Teisingumo ministras Remigijus Šimašius. Nugalėtojams taip pat atiteks egzamino organizatorių bei rėmėjų įsteigti prizai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »