Mobilusis pradinukams – susisiekimo priemonė ir naujos galimybės mokytis

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 20 d. antradienis

Užsienio šalyse mobilieji vaikams dažniausiai perkami nuo dvylikos metų, o Lietuvoje jie gali būti reikalingi jau pradinukams. Telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ duomenimis, mobiliųjų pardavimai prieš mokslo metus pakyla penktadaliu ir dalis jų atitenka mažiesiems. Vaikų darželių tinklo „Vaikystės sodas“ įkūrėja Austėja Landsbergienė sako, kad technologijos nėra blogai ir su vaikais apie jas reikia kalbėtis.

„Daugumoje ES šalių draudžiama palikti vaikus vienus namuose, kol jiems nesukanka dvylika. Lietuvoje yra tokia situacija, kad tėvai negali baigti darbo, kai mažesniam vaikui baigiasi pamokos, bet nori žinoti, kaip jam sekasi grįžti namo ar nuvažiuoti į būrelius. Mobilusis ryšys gali būti vienintelė galimybė pasiekti vaiką“, – teigia A. Landsbergienė.

Nerimaujantiems, kad išmanųjį telefoną turintis vaikas gali susidurti su grėsmėmis internete, ji pataria atžalą mokyti ir kalbėti apie jas. Mažieji internete gali susidurti su erotiniu turiniu suaugusiems ar smurtą vaizduojančia informacija. Taip pat vaikams nederėtų pernelyg anksti registruotis socialiniuose tinkluose, kuriuose juos  nesunkiai gali pasiekti nepažįstamieji.

„Vaikus reikia mokyti apie riziką, o dažniausiai tėvai uždraudžia naudotis telefono funkcijomis. Tačiau vaikai naršys slapta, nežinodami, kokių pavojų gali sutikti“, – teigia edukologijos mokslų daktarė A. Landsbergienė.

Ji priduria, kad internete vaikams naudingo turinio yra tiek daug, jog darosi sunku išsirinkti geriausią. „Lavinančios ir ugdančios interneto galimybės yra begalinės. Vaikai gali gyvai pamatyti, kaip žaidžia liūtė su savo liūtukais, arba kaip šią akimirką gyvena ruoniai prie Ramiojo vandenyno. Todėl visąlaik pagalvoju, kai pasisekė mūsų vaikams, kad jie gyvena dabar“, – mintimis dalijasi A. Landsbergienė.

„Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Chrisas Robbinsas sako, kad Vakarų Europoje sparčiai plinta išmaniosios tėvystės fenomenas, vis dažniau pastebimas ir Lietuvoje. Tai interneto kartos vaikų auklėjimas apie technologijų naudą, legalų ir saugų naudojimąsi jų privalumais. Jis pastebi, kad vis daugiau vaikų naudojasi telefonais, todėl tėvai aktyviau domisi būdais išvengti galimų pavojų ir mobiliųjų privalumais.

„Išmanieji su internetu padeda vaikams mokytis žaidžiant. Tėvai gali parsisiųsti nemokamų ugdymo programėlių įvairiausiomis temomis – nuo to, kaip valytis dantis ar iškepti virtualų duonos kepalą, iki matematinių galvosūkių. Žaidimai, net ir edukaciniai, pritraukia vaikų dėmesį, tačiau į šį procesą tėvai turi įsitraukti ir padėti savo vaikui“, – sako „Bitės“ vadovas.

Pasak jo, kai kurios programėlės ar telefono nustatymai gali padėti apsaugoti vaikus net ir tuomet, kai tėvų nėra šalia. „Į išmaniuosius tėvai diegia interneto turinio filtrus arba nustato limitą mobiliojo ryšio sąskaitai. Tėvai kreipiasi į mus ir prašydami įrašyti programėlių, kurios padėtų surasti pamestą išmanųjį. Šie dalykai praverčia, tėvams sumažėja rūpesčių“, – teigia Ch. Robbinsas.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »