Moderni ir efektyvi švietimo sistema – stiprios valstybės pamatas

Publikuota: 2014 m. birželio 19 d. ketvirtadienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu aptarė svarbiausius ministerijos ateities darbus. Prezidentė su ministru kalbėjo apie Valstybinės švietimo 2013-2020 m. strategijos įgyvendinimą, profesinio mokymo programų tobulinimą, mokslo ir verslo bendradarbiavimo stiprinimą.

Prezidentė pabrėžė, kad prieš Lietuvą vykdomo informacinio karo kontekste būtina daugiau dėmesio skirti pilietiniam ir patriotiniam vaikų ugdymui, lietuvių kalbai. Todėl šalies vadovė įpareigojo ministrą sukurti ir vykdyti nacionalines lituanistikos mokslo, informacinių technologijų lituanistinio raštingumo, mokinių kultūrinės ir istorinės edukacijos programas.

Pasak Prezidentės, labai svarbu stiprinti švietimo įstaigų ir verslo bendradarbiavimą. Glaudesnis tiek profesinių, tiek aukštųjų mokyklų dialogas su verslu paskatins modernizuoti Lietuvos ekonomiką, pagerins studijų kokybę ir leis sumažinti jaunimo nedarbą, kuris vis dar lieka viena didžiausių mūsų šalies problemų. Šiuo metu Lietuvoje darbo neturi 19,6 proc. žmonių iki 25 metų.

Taip pat svarbu modernizuoti sustabarėjusią profesinio mokymo sistemą. Būtina nedelsiant įgyvendinti profesinio mokymo reformą, profesinėse mokyklose plėtoti naujas mokymosi formas: modulinį mokymą, pameistrystę, daugiau laiko skirti praktikai įmonėse. Be to, turi būti atkreiptas ypatingas dėmesys į aukštojo mokslo kokybės gerinimą, taip pat į regionines aukštąsias mokyklas, kurios gali ir turi tapti savo regiono verslo, mokslo, kultūros ir vystymo intelektiniais bei kultūriniais centrais.

Šalies vadovė atkreipė ministro dėmesį ir į darželių problemą, pabrėždama būtinybę kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ieškoti sprendimų, kaip užtikrinti, kad tėvai galėtų suderinti darbą ir vaikų auginimą. Tam, pasak Prezidentės, būtina investuoti ir efektyviai išnaudoti Lietuvai skirtas ES lėšas.

Pasak Prezidentės, taip pat svarbu, kad į mokslą investuoti pinigai virstų konkrečiais mokslo rezultatais. Kuriamos inovacijos turi būti ne popierinės, o pritaikomos realiame gyvenime.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė švietimo sistemos skaidrumą. Švietimo įstaigų vadovų atranka turi vykti skaidriai, užkertant kelią politinėms vadovų postų dalyboms. Taip pat ministerija privalo užtikrinti skaidrų ir tikslingą ES paramos paskirstymą, kad mokslo įstaigos būtų modernizuojamos, būtų gerinami rezultatai, ugdomas kūrybiškumas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »