Moderni ir efektyvi švietimo sistema – stiprios valstybės pamatas

Publikuota: 2014 m. birželio 19 d. ketvirtadienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu aptarė svarbiausius ministerijos ateities darbus. Prezidentė su ministru kalbėjo apie Valstybinės švietimo 2013-2020 m. strategijos įgyvendinimą, profesinio mokymo programų tobulinimą, mokslo ir verslo bendradarbiavimo stiprinimą.

Prezidentė pabrėžė, kad prieš Lietuvą vykdomo informacinio karo kontekste būtina daugiau dėmesio skirti pilietiniam ir patriotiniam vaikų ugdymui, lietuvių kalbai. Todėl šalies vadovė įpareigojo ministrą sukurti ir vykdyti nacionalines lituanistikos mokslo, informacinių technologijų lituanistinio raštingumo, mokinių kultūrinės ir istorinės edukacijos programas.

Pasak Prezidentės, labai svarbu stiprinti švietimo įstaigų ir verslo bendradarbiavimą. Glaudesnis tiek profesinių, tiek aukštųjų mokyklų dialogas su verslu paskatins modernizuoti Lietuvos ekonomiką, pagerins studijų kokybę ir leis sumažinti jaunimo nedarbą, kuris vis dar lieka viena didžiausių mūsų šalies problemų. Šiuo metu Lietuvoje darbo neturi 19,6 proc. žmonių iki 25 metų.

Taip pat svarbu modernizuoti sustabarėjusią profesinio mokymo sistemą. Būtina nedelsiant įgyvendinti profesinio mokymo reformą, profesinėse mokyklose plėtoti naujas mokymosi formas: modulinį mokymą, pameistrystę, daugiau laiko skirti praktikai įmonėse. Be to, turi būti atkreiptas ypatingas dėmesys į aukštojo mokslo kokybės gerinimą, taip pat į regionines aukštąsias mokyklas, kurios gali ir turi tapti savo regiono verslo, mokslo, kultūros ir vystymo intelektiniais bei kultūriniais centrais.

Šalies vadovė atkreipė ministro dėmesį ir į darželių problemą, pabrėždama būtinybę kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ieškoti sprendimų, kaip užtikrinti, kad tėvai galėtų suderinti darbą ir vaikų auginimą. Tam, pasak Prezidentės, būtina investuoti ir efektyviai išnaudoti Lietuvai skirtas ES lėšas.

Pasak Prezidentės, taip pat svarbu, kad į mokslą investuoti pinigai virstų konkrečiais mokslo rezultatais. Kuriamos inovacijos turi būti ne popierinės, o pritaikomos realiame gyvenime.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė švietimo sistemos skaidrumą. Švietimo įstaigų vadovų atranka turi vykti skaidriai, užkertant kelią politinėms vadovų postų dalyboms. Taip pat ministerija privalo užtikrinti skaidrų ir tikslingą ES paramos paskirstymą, kad mokslo įstaigos būtų modernizuojamos, būtų gerinami rezultatai, ugdomas kūrybiškumas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »