Moderni mokykla – pažangios Lietuvos pagrindas

Publikuota: 2011 m. lapkričio 4 d. penktadienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė parodų ir kongresų centre „Litexpo“ atidarė pirmą kartą šalyje organizuotą parodą „Mokykla 2011“.

Paroda, kurioje supažindinama su naujausiomis informacinėmis technologijomis, taikomais inovatyviais mokymo ir mokymosi metodais, skaitmeniniais vadovėliais ir kitomis šiuolaikinėmis ugdymo priemonėmis, šalies vadovės nuomone, atvers daug galimybių mokymosi procesui pagerinti.

Prezidentės teigimu, pažangios technologijos modernioje mokykloje būtinos, tačiau jokios inovacijos nesugebės atstoti mokytojo ir mokykloje sutiktų draugų: „Mokykloje surasti draugai, žinios ir mokytojai lydi visą gyvenimą. Išmokti naudotis naujomis technologijomis yra svarbu, tačiau visados svarbiausi yra žmonės. Nuo mokyklos priklauso Lietuvos ateitis“, – sakė šalies vadovė.

Pasak šalies vadovės, ši paroda atskleidė, jog Lietuvoje mokymosi galimybės neatsilieka nuo pažangiausių pasaulio šalių. Jaunoji karta mokykloje gali naudotis moderniausiomis technologijomis, o susidomėjimas šia paroda rodo didelį visuomenės norą siekti žinių ir dalintis jomis su kitais.

Valstybės vadovės nuomone, svarbu, kad paroda skirta visai švietimo bendruomenei. Ne tik mokiniai, jų tėvai ir mokytojai, bet ir mokymo įstaigų steigėjai, vietos valdžios atstovai, išbandę naujausias informacines technologijas, vėliau galės siekti permainų ir visose šalies mokyklose.

Šalies vadovė taip pat apsilankė parodų centre vykstančioje floristų parodoje–konkurse „Žiemos puokštė“ bei parodoje–mugėje „Šventė“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »