Moderni mokykla – pažangios Lietuvos pagrindas

Publikuota: 2011 m. lapkričio 4 d. penktadienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė parodų ir kongresų centre „Litexpo“ atidarė pirmą kartą šalyje organizuotą parodą „Mokykla 2011“.

Paroda, kurioje supažindinama su naujausiomis informacinėmis technologijomis, taikomais inovatyviais mokymo ir mokymosi metodais, skaitmeniniais vadovėliais ir kitomis šiuolaikinėmis ugdymo priemonėmis, šalies vadovės nuomone, atvers daug galimybių mokymosi procesui pagerinti.

Prezidentės teigimu, pažangios technologijos modernioje mokykloje būtinos, tačiau jokios inovacijos nesugebės atstoti mokytojo ir mokykloje sutiktų draugų: „Mokykloje surasti draugai, žinios ir mokytojai lydi visą gyvenimą. Išmokti naudotis naujomis technologijomis yra svarbu, tačiau visados svarbiausi yra žmonės. Nuo mokyklos priklauso Lietuvos ateitis“, – sakė šalies vadovė.

Pasak šalies vadovės, ši paroda atskleidė, jog Lietuvoje mokymosi galimybės neatsilieka nuo pažangiausių pasaulio šalių. Jaunoji karta mokykloje gali naudotis moderniausiomis technologijomis, o susidomėjimas šia paroda rodo didelį visuomenės norą siekti žinių ir dalintis jomis su kitais.

Valstybės vadovės nuomone, svarbu, kad paroda skirta visai švietimo bendruomenei. Ne tik mokiniai, jų tėvai ir mokytojai, bet ir mokymo įstaigų steigėjai, vietos valdžios atstovai, išbandę naujausias informacines technologijas, vėliau galės siekti permainų ir visose šalies mokyklose.

Šalies vadovė taip pat apsilankė parodų centre vykstančioje floristų parodoje–konkurse „Žiemos puokštė“ bei parodoje–mugėje „Šventė“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »