Mokiniams eurą pažinti padės elektroniniai dienynai

Publikuota: 2014 m. lapkričio 5 d. trečiadienis

Būsimus euro naudotojus – mokinius – esminės žinios apie bendrąją euro zonos valiutą pasieks per jiems įprastus elektroninius dienynus, kurie pakeitė tradicines pažymių knygeles ir popierinius dienynus daugelyje šalies mokyklų.

„Naujosios technologijos, kurioms jaunoji karta ypač imli, sudaro galimybių gauti informaciją operatyviai ir trumpiausiu keliu. Todėl per elektroninius dienynus mokinius pasieksiančios žinios padės su kaupu atsakyti į jau dabar jiems kylančius klausimus: „Kaip atrodo eurų banknotai? Kokias eurų monetas naudosime? Kaip pasikeis skaitinė prekių ir kišenpinigių išraiška?“ Pažymio už šias žinias niekas nerašys, tačiau be jų – nė žingsnio“ – teigia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Galimybę gauti informacijos apie bendrąją valiutą šalies mokiniams ir jų tėvams bei mokytojams užtikrina Lietuvos banko bei Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva į euro informavimo kampaniją nekomerciniais pagrindais įsitraukę elektroniniai mokymosi tinklai Mano dienynas, TAMO ir Vdienynas.

Šiuo metu Lietuvos mokyklose mokosi beveik 400 tūkst. mokinių. Daugiau nei 85 procentai mokinių, jų tėvų ir mokytojų naudojasi vieno iš šių elektroninių dienynų paslaugomis.

„Kažkada naujove buvę elektroniniai dienynai dabar tokie įprasti, kaip greitai bus įprastas ir euras. Tikimės, kad elektroninių dienynų greičiausiai ir plačiausiai paskleista aktuali informacija apie naująją valiutą mokiniams bus vertinga ir įdomi,“ – sako švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė.

Iki pat euro įvedimo prie elektroninių dienynų prisijungę vartotojai galės susipažinti su eurų banknotais ir monetomis, lito ir euro keitimo kursu, bus kviečiami nemokamai apsilankyti Euro parodoje Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, Vilniuje, ir aktyviai dalyvauti nuotraukos iš Euro parodos konkurse bei kitose su euro įvedimu susijusiose akcijose.

Mamos ir tėčiai bus kviečiami pasirašyti ar bent jau aptarti tėvų ir vaikų tarpusavio supratimo memorandumą apie kišenpinigius.

Mokytojams, prisijungusiems prie elektroninių dienynų, Lietuvos bankas siūlys atsisiųsti elektroninius pratybų sąsiuvinius ir paskaitėles „Pažink ir išmok skaičiuoti eurus“, skirtus skirtingų klasių mokiniams. Juos parengė Lietuvos banko Pinigų muziejus ir naudoja edukacinėje euro programoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »