Moksleivių dainų šventė kėlė pasididžiavimą Lietuvos jaunimu

Publikuota: 2012 m. liepos 11 d. trečiadienis

Ilgąjį Valstybės dienos savaitgalį sostinėje vykusi VII Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva” pritraukė tūkstantines žiūrovų auditorijas į Vingio bei Kalnų parkus, „Siemens” areną.

Pakilios nuotaikos, tvyrojusios Moksleivių dainų šventėje, vaikų ir jaunimo šypsenų netemdė nei įtemptas repeticijų grafikas, nei dideli karščiai ar nugriaudėjusios liūtys. Dainų dieną Vingio parke, Šokių diena „Siemens” arenoje ir baigiamasis Ansamblių vakaras Kalnų parke skambėjo nuo dainų, šokių melodijų ir griausmingų žiūrovų ovacijų. Per 21 tūkstantį vaikų Lietuvai dovanojo džiaugsmą ir pasididžiavimą augančia jaunąja karta.

Energingas ir linksmas Dainų šventės 10 tūkstančių dalyvių choras skandavo Lietuvos vardą ir po kelių valandų koncerto dar traukė dainas. Tautiniais kostiumais pasipuošę, savo tarme pasakas pasakojantys ir dainuojantys vaikai paskatino bangomis siūbuoti pilnutėles žiūrovų tribūnas Kalnų parke.

Šventės globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikindama šventės dalyvius sakė, kad Moksleivių dainų šventė – tai šalies vienybės liudijimas, visos Lietuvos jaunimo kūrybiškumo vainikas. „Ne veltui šventės šūkis „Mūsų vardas – Lietuva“ skamba Valstybės dieną. Lietuvos valstybei – mūsų dainos ir darbai”, – kalbėjo Prezidentė.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius padėkojo Lietuvos mokytojams, kurie anksčiau už kitus šią šventę pradėjo kurti mokyklose su savo mokiniais. „Sakau jums širdingą ačiū už tai, kad vaikų širdyse uždegėte meilę dainai ir tautos tradicijoms, už įžiebtas kūrybos kibirkštis, iš kurių ir gimsta mūsų Dainų šventė”, – sakė ministras.

Paskutinį šventės vakarą Kalnų parke ministras kvietė vaikus skatinti visus mylėti liaudies dainas, šokius ir muziką. „Kad įvyktų ši Moksleivių dainų šventė, kaip niekada svarbi buvo visų dalyvių, šventės rengėjų, meno vadovų, dirigentų, choreografų ir visų prisidėjusių talka, kantrybė, patirtis bei ištvermė”, – pabrėžė ministras G.Steponavičius.

Moksleivių dainų šventės vadovas Romualdas Kondrotas teigė, kad gražesnės šventės Valstybės dienos proga, neįmanoma sugalvoti: „Kai dainą užtraukia tūkstančiai vaikų balsų, sukasi jaunųjų šokėjų poros, skamba uždeganti liaudies muzika, laimingi ir šventės dalyviai, ir žiūrovai. Maži nesklandumai ir nepritekliai nublanko. Vieniems galbūt maistas atrodė per prastas, kitiems pagalvė gal per kieta, bet juk dainų šventė – ne penkių žvaigždučių viešbutis”, – sakė R.Kondrotas. Renginio organizatoriai vienu balsu tvirtino – Dainų šventė pavyko puikiai ir tuo visi galime džiaugtis.

Kita Moksleivių dainų šventė vyks 2016 metais. 2014-aisiais vyks suaugusiųjų Dainų šventė, kurioje dalyvaus ir vaikai. „Be vaikų kolektyvų dainų šventės neįsivaizduojamos, – kalbėjo R.Kondrotas. – Suaugusiųjų ansamblių, šokių kolektyvų, chorų dalyvių gerokai sumažėję, tad be jaunimo šventė būtų neįsivaizduojama ir ne tokia graži. O juk jaunimas yra svarbiausia, ką turime – kas kitas puoselės lietuvybę?”

VII Moksleivių dainų šventėje dalyvavo per 21 tūkst. vaikų: 225 chorai, 225 šokėjų kolektyvai, 198 ansambliai, 55 pučiamųjų orkestrai, 29 choreografinės grupės, svečiavosi lietuvaičių kolektyvai iš Rygos ir Punsko. Tris dienas trukusiuose renginiuose apsilankė per 25 tūkst. žiūrovų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »