Moksleivius universitetai vilios robotais, naujais žaidimais ir planšetiniais kompiuteriais

Publikuota: 2013 m. sausio 23 d. trečiadienis

Studijos universitete – reikalas rimtas ir labai įdomus. Tuo įsitikins sausio 26 d. į Kaune rengiamą tradicinę „Aukštųjų mokyklų mugę“ atvykę moksleiviai – būsimieji studentai. Jie ne tik gaus visą šūsnį informacinių bukletų, bendraus su universitetų atstovais, bet ir patys išbandys studentų sukurtus judesiais valdomus kompiuterinius žaidimus, darys mankštą su robotu Juozu, įsitikins, kad plaukai piestu atsistoja ne tik filmuose.

Dvyliktą kartą rengiamoje „Aukštųjų mokyklų mugėje“ prisistatys beveik visi Lietuvoje veikiantys universitetai ir kolegijos – savo stendus turės 40 aukštųjų mokyklų. Jose mokslus kremtantys studentai moksleiviams papasakos apie studijų kasdienybę, pasiruošimą egzaminams, įtemptą darbą laboratorijose, paskaitas, nepabaigiamus mokslinius disputus ir juos paįvairinančias griausmingas studentiškas fiestas, nuotaikingus sporto ir kultūros renginius.

Dėstytojai būsimiesiems studentams, jų tėvams ir mokytojams plačiau pristatys dominančias studijų programas, specialybes, aptars karjeros perspektyvas baigus universitetą ir galimai pasikeisiančią stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką.

Vieno iš mugės dalyvių – Kauno technologijos universiteto (KTU) – stendą sudarys keturios dalys: technologijos mokslų, fizinių mokslų, socialinių mokslų ir humanitarinių mokslų ir menų. Konsultacijos vyks šiuolaikiškai, pasitelkus „Samsung“ planšetinius kompiuterius. Stende bus demonstruojama daug įdomybių.

Labiausiai smalsius jaunuolius turėtų sudominti KTU studentų sukurti žaidimai į judesius reaguojančio jutiklio „Microsoft Kinect“ technologijai (naudojama žaidimų kompiuteriuose „Xbox“).

„Mes suprogramavome „Kinekt“ sąsają ir sukūrėme kelis žaidimus. Mugėje demonstruosime dėlionę, kai žmogus, neprisiliesdamas prie ekrano ir rankose neturėdamas jokio valdiklio, ims atskiras dalis ir iš jų sudės piešinį. Kitas žaidimas – gaudyklė. Žaidėjas taps skraidančia lėkšte, kuri turės gaudyti logotipus“, – aiškino žaidimų kūrėjas, KTU Informatikos fakulteto studentas Liudas Ubarevičius.

Ne mažiau dėmesio turėtų sulaukti ir KTU veidu buvęs robotas humanoidas Juozas, „dirbantis“ fizinio parengimo treneriu. Jis mugės lankytojams praves mankštą, moksleiviai ir patys galės jį valdyti. „Juozą įvairių studijų krypčių – robotikos, automatikos, informatikos, fizikos – studentai programuoja, naudoja įvairiems tyrimams. Universitete turime ne vieną pirktą ir pačių pagamintą robotą“, – pasakojo KTU Elektros ir valdymo inžinerijos fakulteto doktorantas Tomas Proscevičius.

Dar viena universiteto paruošta staigmena – žinias patikrinantis žaidimas „Intelektus“, šiek tiek primenantis populiariuosius „Protų mūšius“ ir „Alias“. Du ar daugiau žaidėjų iš specialių kortelių su įvairių mokslo sričių klausimais ir atsakymais užduoda vieni kitiems klausimus – laimi tas, kuris žino daugiausia teisingų atsakymų. Parodoje bus dalijamos šio žaidimo kortelės, o vėliau planuojama parengti ir internetinę žaidimo versiją, organizuoti žaidimo turnyrus mokyklose.

Į „Aukštųjų mokyklų mugę“ atvykę moksleiviai taip pat galės nusifotografuoti termovizoriumi ir šiluminėje nuotraukoje pamatyti, kurios kūno vietos yra šalčiausios, kurios – šilčiausios.

Šypsena aplinkiniams sukels nepabūgę sudalyvauti linksmame moksliniame eksperimente. Uždėjusių rankas ant elektrostatinio generatoriaus sukurto lauko žmonių plaukai atsistos piestu, taip, kaip matome komedijose. „Sveikatai pavojaus tikrai nėra“, – šypsojosi eksperimentą rengiantis KTU Mechanikos ir mechatronikos fakulteto studentas Mantas Žukauskas.

„Aukštųjų mokyklų mugė“ vyks sausio 26 d., šeštadienį, nuo 10 val. iki 16 val. Lietuvos sporto universiteto manieže (Aušros g. 42, Kaunas).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »