Mokyklų vasara – remonto darbų įkarštis

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 1 d. trečiadienis

Šiemet 36 mokyklų remonto darbams skiriama per 25 mln. litų. Atnaujintose patalpose jau šį rudenį mokslus tęs Vilniaus Sausio 13-osios, Kauno Jono ir Petro Vileišių, Lazdijų rajono Šeštokų, Varėnos rajono „Ryto“ vidurinių mokyklų bei kitų švietimo įstaigų mokiniai ir mokytojai. Vasarą čia atliekami vidaus patalpų apdailos darbai.

Per pastarąjį dešimtmetį suremontuota daugiau kaip pusė visų Lietuvos mokyklų, pastatytos 8 naujos.

Mokykloms atnaujinti lėšų kasmet skiriama iš Valstybės investicijų programos. Šiemet mokykloms remontuoti, statyboms užbaigti dvidešimt šešiose savivaldybėse atiteko daugiau nei 14 mln. Lt.

Daugiau nei 11 mln. litų iš šios programos skirta Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžioms įstaigoms. Vilniaus savivaldybės Grigiškių „Šviesos“ vidurinėje mokykloje baigiamas įrengti sporto aikštynas – tai paskutinis 2000 m. pastatytos mokyklos komplekso etapas. Taip pat eina į pabaigą Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos pastatų remontas. Dar aštuoniose švietimo įstaigose – pats darbų įkarštis. Šalčininkų tūkstantmečio gimnazijoje ir Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje statomi sporto aikštynai, iki metų pabaigos tikimasi užbaigti Vilniaus r. Lavoriškių vidurinės mokyklos mokomąjį korpusą.

Šiemet švietimo įstaigos gali pateikti paraiškas, rengti techninius projektus finansavimui gauti iš dar vieno šaltinio – Švietimo įstaigų modernizavimo programos, kurios vertė 45 mln. Lt. Ši programa finansuojama iš trijų šaltinių: iš Ūkio ministerijos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos, Aplinkos ministerijos Klimato kaitos specialiosios programos ir Švietimo ir mokslo ministerijai skirtų investicijų.

Iš Aplinkos ir Ūkio ministerijų ES lėšų bus modernizuoti, apšiltinti 27 švietimo įstaigų pastatai. Švietimo ir mokslo ministerija skirs lėšų mokyklų vidaus patalpoms suremontuoti.

Už savivaldybių švietimo įstaigų modernizavimo projektus, kurie finansuojami iš Valstybės investicijų programos, yra atsakinga Švietimo ir mokslo ministerija kartu su savivaldybėmis

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »