„Mokymasis, studijos, karjera“ – erdvė geriausiems ateities sprendimams

Publikuota: 2012 m. sausio 24 d. antradienis

Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo. Jiems ir skirta paroda „Mokymasis, studijos, karjera“, supažindinanti su studijoms Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis ir naujausiomis profesijomis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.

Parodos projekto vadovės Jolantos Masiulienės teigimu, parodos „Mokymasis, studijos, karjera“ tikslas sukurti ne tik informatyvią, bet ir kūrybišką erdvę, kuri padėtų jauniems žmonėms lengviau apsispręsti ką rinktis ir nebijoti netradicinių kelių. „Jiems reikia ne tik informacijos, kuri greitai keičiasi ir kurioje lengva pasiklysti, bet ir konsultacijų su mokymo įstaigų specialistais, jau studijuojančiųjų nuomonės ir praktiškų patarimų, garsių žmonių patirties siekiant tikslo, įkvepiančių sėkmės istorijų, kurias bus galima išgirsti pirmą kartą organizuojamame „Idėjų inkubatoriuje“. Todėl parodoje siekiame sukurti ne akademinę, o kūrybišką ir dinamišką erdvę, - sako J. Masiulienė.

Pasirinkti padės ir Švietimo bei mokslo ministerijos organizuojama konferencija abiturientams „Ateitis prasideda šiandien“. Besidomintieji naujomis studijų galimybėmis galės dalyvauti diskusijoje su Švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi.

Pasak Švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės, aukštosios mokyklos ir profesinio rengimo įstaigos keičiasi kasmet. „Atnaujina auditorijas, mokymo bazes, kuria praktinio mokymo centrus - šie pokyčiai greitai pastebimi. Tačiau labai svarbūs pasikeitimai vyksta ir studijų organizavimo srityje: universitetai ir kolegijos atnaujina studijų programas, jas rengiant dalyvauja ir darbdaviai, kinta pati studijų filosofija, kai centre atsiduria studentas ir jam reikalingos kvalifikacijos. Ši paroda yra gera proga iš arčiau susipažinti su atsinaujinančių studijų ir mokymosi galimybėmis – ne internetu, per atstumą, o gyvai“, - teigia viceministrė.

Parodoje „Mokymasis, studijos, karjera“ dalyvaus 120 mokymo įstaigų: visi Lietuvos universitetai ir dauguma kolegijų, profesiniai mokymo centrai, amatų mokyklos, kalbų kursus rengiančios, tarptautinių programų organizacijos, savo studijų programas pristatys mokymo įstaigos iš Australijos, Danijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Olandijos, Prancūzijos, Latvijos, Rusijos, Šveicarijos, Vengrijos, Vokietijos.

Dalyvių stenduose bus galima susipažinti su atnaujintomis studijų programomis, kurios kuriamos atsižvelgiant į verslo lūkesčius, priėmimo studijuoti ar mokytis sąlygomis bei kitokia informacija. Ne viena Lietuvos mokymo įstaiga pristatys visiškai naujas arba ypač perspektyvias specialybes ar profesijas. Pavyzdžiui, ekoturizmą, miestų inžineriją, aviacijos inžineriją, robotiką, atsinaujinančiąją energetiką, multimedijos technologijas, Europos viešąja politiką, tekstilės dizainą ir technologijas, transporto elektroniką ir kt. Lietuvos universitetų stenduose bus galima susipažinti ir su tarptautiškumą skatinančiomis jungtinių studijų programomis, kuriose dalyvauja ir kitų šalių aukštosios mokyklos.

Šiemet ypač plačiai bus pristatytos įvairios studijos ir karjeros galimybės užsienyje: Prancūzijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Šveicarijoje, Danijoje, JAV ir daugelyje kitų šalių. Pirmą kartą lankytojai čia galės susirinkti informaciją apie studijas Australijoje bei Vengrijoje.

Viena iš ryškiausių parodos naujienų – Europos Sąjungos iniciatyvos „Judus jaunimas“ stendas, kuriame bus galima susipažinti su ES judumo programomis moksleiviams, studentams, savanoriams ir norintiems pradėti savo verslą. Čia bus galima pasikonsultuoti ir susirinkti informaciją apie įvairias stažuotes, apie galimybes gauti darbą ar pradėti verslą ES šalyse, apie galimybes pradedantiesiems verslininkams padirbėti kartu su kurios nors įmonės savininku, apie tarptautinius jaunimo mokymosi mainus, apie savanorystę.

Paroda „Mokymasis, studijos, karjera“ vyks vasario 2-4 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.  

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »