Mokytojai išrinko knygą, kurią rekomenduotų perskaityti visiems vaikams

Publikuota: 2012 m. lapkričio 30 d. penktadienis

Praėjusį savaitgalį parodų ir kongresų rūmuose „Litexpo” vykusios parodos „Mokykla 2012” dalyviai buvo kviečiami rekomenduoti knygą, kurią turėtų perskaityti visi Lietuvos vaikai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausiai mokytojų rekomendacijų sulaukė Antuano de Sent Egziuperi knyga „Mažasis princas“, antroje vietoje liko Astridos Lindgren „Pepė Ilgakojinė“, o trečioje – Alano Alexander Milne „Mikė Pūkuotukas“. Iš viso daugiau nei pusė tūkstančio balsavusiųjų vaikams rekomendavo 225 knygas. Šis balsavimas – įmonių grupės „Alma littera“ inicijuoto skaitymo skatinimo projekto „Augu skaitydamas“ dalis.

„Mažasis princas“ daugiausiai rekomendacijų sulaukė dėl to, kad knyga „pamokanti“, joje „aprašomi moraliniai principai, kuriais turėtų remtis visas žmogaus gyvenimas“, anot balsavusiųjų, skaitant kiekvienąkart galima atrasti šį tą nauja. „Pepę Ilgakojinę“ mokytojai rekomendavo perskaityti dėl to, kad knyga moko „ginti savo nuomonę ir nebijoti išsiskirti iš kitų“, o tarp priežasčių, dėl kurių verta skaityti „Mikę Pūkuotuką“, nurodytas kūrybiškumo ir savarankiškumo lavinimas, „garantuota juoko dozė“ bei „galimybė pažinti svajonių pasaulį“.

„Viena iš gana dažnai nurodomų tėvų neskaitymo priežasčių yra ta, kad sunku išsirinkti knygą, vertą dėmesio. Knygų yra daug ir tampa sunku atrasti pačias geriausias – pamokančias, formuojančias vaikų pasaulėžiūrą, skatinančias mąstymą ir lavinančias vaizduotę. Todėl ir nusprendėme suorganizuoti balsavimą, kad mokytojai – tie žmonės, kurių nuomonė ugdant vaikus labai svarbi – padėtų tėvams pasirinkti, ką iš tiesų verta skaityti. Tikimės, kad ši iniciatyva tėvus paskatins daugiau skaityti vaikams, o vaikus – leistis į magišką kelionę po dar neatrastų knygų pasaulį“, - teigia Danguolė Viliūnienė, leidyklos „Alma littera“ vadovė.

Tarp kitų vaikams rekomenduojamų skaitinių mokytojai nurodė tokias lietuvių autorių knygas – už nuoširdumą Vytės Nemunėlio „Meškiukas Rudnosiukas“, už vaizdingumą ir linksmumą – Justino Marcinkevičiaus „Grybų karas“, už atsakingumo skatinimą – eiliuotą Eduardo Mieželaičio pasaką „Zuikis puikis“.

Nemažai balsų sulaukė tiek vyresniajai, tiek jaunajai kartai gerai žinomos vaikiškos knygos - „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, „Emilis iš Lionebergos“, „Hario Poterio“ knygų serija (lavina vaizduotę, išmoko, kiek gali drąsa, draugystė, gerumas ir pasiaukojimas), „Tomo Sojerio nuotykiai“, pasaka „Raudonkepuraitė“.

Už tai, kad labai vaizdžiai supažindina vaikus su įvairiomis veiklomis vaikams rekomenduota ir knyga „Ką žmonės dirba visą dieną“, už žaismingumą ir fantaziją – „Merė Popins“, už gėrio skatinimą – „Brolių Grimų pasakos“.

Projektas „Augu skaitydamas“ yra pirmasis leidyklos „Alma littera“ iniciatyvos – „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ žingsnis. Juo siekiama padėti tėvams formuoti vaikų skaitymo įpročius, ugdyti skaitymo įgūdžius bei paversti skaitymą mėgstamu užsiėmimu ir tokiu būdu užtikrinti geresnę jų ateitį.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Į elektroninių knygų rinką žengia „Milžinas“

74 proc. lietuvių, skaitančių popierines knygas, mielai skaitytų ir el. knygas, jei jomis būtų paprasčiau naudotis. Dažniausiai el. knygų skaitymui trukdo nepatogumas naudotis, nežinojimas, kaip tai padaryti, arba tinkamo įrenginio neturėjimas. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »