NASA degalinės kosmose

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 12 d. penktadienis

Jei žmonija kada nors ryšis ilgai trunkantiems moksliniams tyrimams ir tolimoms pilotuojamoms misijoms kosmose, jai būtinai prireiks ten jau įrengtų degalinių. Tuo tikslu NASA sudarė sutartis su keturiomis kompanijomis, kurios kur planus, kaip nugabenti ir sandėliuoti kurą kosmose.

Tai nėra toks paprastas dalykas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Raketinis kuras turi yra kriogeninis, t. y. labai smarkiai atšaldytas. Tai reiškia, kad kosminėje degalinėje suskystintas deguonis ir vandenilis turi būti laikomi labai žemose temperatūrose ir labai stipriai apsaugoti, kitaip šie skysčiai paprasčiausiai užvirs ir išgaruos.

Šiuo metu, kai NASA šatlų programa uždaryta, agentūra planuoja ateities programas, tokias kaip pilotuojama misija į asteroidą (2025 metai) ir į Marsą (2030 metai). Šios misijos neįmanomos be galimybės pasipildyti kuro arba Žemės orbitoje arba kitos planetos ar kosminio kūno paviršiuje. Pagal NASA tyrimū technologijų vystymo programą keturioms kompanijoms („Analytical Mechanics Associates Inc“, „Ball Aerospace & Technologies Corporation“, „The Boeing Company of Huntington Beach“, ir „Lockheed Martin Space Systems Company“) buvo paskirtas 2.4 milijonų dolerių apdovanojimas už projekto vystymą. NASA pranešime teigiama, kad kiekviena kompanija pateiks galutinę ataskaitą, kurioje bus aprašyta misijos koncepcija, kriogeninių skysčių laikymo technologijos, galimybės ir infrastruktūra, reikalingos žmonių veiklai kosmose vystyti ir palaikyti. Projektai taip pat nurodo dabar esančius technologinius trūkumus, kurie neleidžia statyti degalinių jau šiuo metu.

Liepą NASA pradėjo vykdyti eksperimentinę misiją „Robotic Refueling Mission“ į Tarptautinę kosminę stotį. Šios misijos metu prie stoties išorės pritvirtintas priedas stoties laboratoriniam robotui „Dextre“ leis išbandyti kuro papildymo technologijas.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »