NASA degalinės kosmose

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 12 d. penktadienis

Jei žmonija kada nors ryšis ilgai trunkantiems moksliniams tyrimams ir tolimoms pilotuojamoms misijoms kosmose, jai būtinai prireiks ten jau įrengtų degalinių. Tuo tikslu NASA sudarė sutartis su keturiomis kompanijomis, kurios kur planus, kaip nugabenti ir sandėliuoti kurą kosmose.

Tai nėra toks paprastas dalykas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Raketinis kuras turi yra kriogeninis, t. y. labai smarkiai atšaldytas. Tai reiškia, kad kosminėje degalinėje suskystintas deguonis ir vandenilis turi būti laikomi labai žemose temperatūrose ir labai stipriai apsaugoti, kitaip šie skysčiai paprasčiausiai užvirs ir išgaruos.

Šiuo metu, kai NASA šatlų programa uždaryta, agentūra planuoja ateities programas, tokias kaip pilotuojama misija į asteroidą (2025 metai) ir į Marsą (2030 metai). Šios misijos neįmanomos be galimybės pasipildyti kuro arba Žemės orbitoje arba kitos planetos ar kosminio kūno paviršiuje. Pagal NASA tyrimū technologijų vystymo programą keturioms kompanijoms („Analytical Mechanics Associates Inc“, „Ball Aerospace & Technologies Corporation“, „The Boeing Company of Huntington Beach“, ir „Lockheed Martin Space Systems Company“) buvo paskirtas 2.4 milijonų dolerių apdovanojimas už projekto vystymą. NASA pranešime teigiama, kad kiekviena kompanija pateiks galutinę ataskaitą, kurioje bus aprašyta misijos koncepcija, kriogeninių skysčių laikymo technologijos, galimybės ir infrastruktūra, reikalingos žmonių veiklai kosmose vystyti ir palaikyti. Projektai taip pat nurodo dabar esančius technologinius trūkumus, kurie neleidžia statyti degalinių jau šiuo metu.

Liepą NASA pradėjo vykdyti eksperimentinę misiją „Robotic Refueling Mission“ į Tarptautinę kosminę stotį. Šios misijos metu prie stoties išorės pritvirtintas priedas stoties laboratoriniam robotui „Dextre“ leis išbandyti kuro papildymo technologijas.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »