NASA degalinės kosmose

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 12 d. penktadienis

Jei žmonija kada nors ryšis ilgai trunkantiems moksliniams tyrimams ir tolimoms pilotuojamoms misijoms kosmose, jai būtinai prireiks ten jau įrengtų degalinių. Tuo tikslu NASA sudarė sutartis su keturiomis kompanijomis, kurios kur planus, kaip nugabenti ir sandėliuoti kurą kosmose.

Tai nėra toks paprastas dalykas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Raketinis kuras turi yra kriogeninis, t. y. labai smarkiai atšaldytas. Tai reiškia, kad kosminėje degalinėje suskystintas deguonis ir vandenilis turi būti laikomi labai žemose temperatūrose ir labai stipriai apsaugoti, kitaip šie skysčiai paprasčiausiai užvirs ir išgaruos.

Šiuo metu, kai NASA šatlų programa uždaryta, agentūra planuoja ateities programas, tokias kaip pilotuojama misija į asteroidą (2025 metai) ir į Marsą (2030 metai). Šios misijos neįmanomos be galimybės pasipildyti kuro arba Žemės orbitoje arba kitos planetos ar kosminio kūno paviršiuje. Pagal NASA tyrimū technologijų vystymo programą keturioms kompanijoms („Analytical Mechanics Associates Inc“, „Ball Aerospace & Technologies Corporation“, „The Boeing Company of Huntington Beach“, ir „Lockheed Martin Space Systems Company“) buvo paskirtas 2.4 milijonų dolerių apdovanojimas už projekto vystymą. NASA pranešime teigiama, kad kiekviena kompanija pateiks galutinę ataskaitą, kurioje bus aprašyta misijos koncepcija, kriogeninių skysčių laikymo technologijos, galimybės ir infrastruktūra, reikalingos žmonių veiklai kosmose vystyti ir palaikyti. Projektai taip pat nurodo dabar esančius technologinius trūkumus, kurie neleidžia statyti degalinių jau šiuo metu.

Liepą NASA pradėjo vykdyti eksperimentinę misiją „Robotic Refueling Mission“ į Tarptautinę kosminę stotį. Šios misijos metu prie stoties išorės pritvirtintas priedas stoties laboratoriniam robotui „Dextre“ leis išbandyti kuro papildymo technologijas.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »