Nacionalinė moksleivių akademija – tarp laureatų tarptautiniame konkurse „Discover e-volunteering“

Publikuota: 2011 m. gruodžio 6 d. antradienis

Varšuvoje (Lenkija) vykusiuose tarptautinio konkurso „Discover e-volunteering“ apdovanojimuose Nacionalinė moksleivių akademija buvo įvertinta už inovatyvumą bei sėkmingą interneto naudojimą gabių vaikų ugdyme. Jai įteiktas „Orange Foundation“ fondo skirtas 2000 eurų prizas, kuris bus naudojamas nuotolinio ugdymo programos tolimesniam įgyvendinimui.

2011 metai yra skelbiami Europos savanorystės metais. Ta proga pirmą kartą Europoje buvo organizuojamas konkursas „Discover e-volunteering“, kurio tikslas – pagerbti iniciatyvas ir tuo pačiu skatinti įdomių projektų, kurie susiję su savanoryste nuotoliniu būdu, plėtrą.

Iš tiesų, konkurso organizatoriai „The Good Network Foundation“ įrodė, kad internetas ir informacinės technologijos Europoje gali būti priemone, kurią galima panaudoti savanorystei, kuriant gražius, įdomius bei prasmingus projektus.

Iš viso šiame konkurse buvo pateikta apie 90 savanorystės projektų, kuriuose naudojamas internetas, iš 18 Europos šalių. Iš gautų paraiškų konkurso komisija atrinko 12 geriausių nominantų, tarp kurių buvo ir Nacionalinės moksleivių akademijos projektas – nuotolinio ugdymo programa, skirta gabiems, talentingiems bei didelį potencialą mokytis turintiems vaikams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos ar socialinės padėties. Už 12 išrinktų nominantų „Discover e-volunteering“ interneto puslapyje balsavo internautai.

Pasak Nacionalinės moksleivių akademijos direktorės Eglės Daunienės, dalyvaudama šiame konkurse, Akademija atrado naują žodį – „elektroninė savanorystė“. E-savanoriška veikla iš dalies arba visiškai vystoma per interneto prieigą namie, darbe ar kitur. Ir nors veikla vyksta virtualiame pasaulyje, ji neša naudą realiame gyvenime.

„Savanorystė virtualiu būdu iš tiesų atspindi šio laikmečio dvasią, taip veikiant galima padaryti labai daug gerų darbų. E-savanorystės dėka NMA sėkmingai veikia jau aštuntus metus. Smagu, kad ir pati paraiška konkursui buvo paruošta e-savanorystės būdu. Du NMA e-savanoriai, Akademijos absolventas Andrius Aučinas bei ankstesnė NMA direktorė Lina Danienė, paraiškos turinį aptarė elektroniniais laiškais ir paruošė ją nė karto nesusitikę gyvai“, - dalyvavimo konkurse priešistore dalinosi Eglė Daunienė.

Pasak Akademijos direktorės, elektroninė savanorystė turi labai daug bendro su savanoryste realiame pasaulyje. Čia taip pat reikia motyvacijos, noro užsiimti savanoriška veikla. Skirtumas tas, kad čia peržengiamos laiko ir erdvės ribos bei atveriamos naujos bendradarbiavimo formos ir sritys.

„NMA nuotoliniu būdu savanoriauja didelis būrys žmonių, tikinčių idėja bei norinčių duoti kažką kitam. Esame labai dėkingi visiems NMA Alumni nariams, studentams, dėstytojams, kurie, būdami net ir užsienyje, įsitraukia į Akademijos veiklą ir su naujai įstojusiais akademikais dalinasi savo patirtimi bei žiniomis“, - džiaugėsi NMA direktorė Eglė Daunienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »