Nacionalinį euro testą sprendė 23 tūkst. šalies moksleivių

Publikuota: 2014 m. lapkričio 4 d. antradienis

Spalio pabaigoje Lietuvos mokyklose baigėsi penkias dienas trukęs pirmasis moksleiviams skirtos programos „Euro lyga“ etapas. Jo metu Lietuvos mokiniai sprendė nacionalinį euro testą. Švietimo ir mokslo bei Finansų ministerijų organizuotame konkurse pasitikrinti savo žinias apie būsimą Lietuvos valiutą panoro beveik 23 tūkst. jaunųjų šalies piliečių.

Nepadaryti nė menkiausios klaidos atsakinėjant į 32 su euru susijusius klausimus pavyko 23 moksleiviams. Tam, kad būtų išvengta galimo sukčiavimo, trys dešimtys klausimų moksleiviams pakliūdavo atsitiktine tvarka iš duomenų bazėje esančių 810 – testas kiekvienam jų kaskart buvo skirtingas. Geriausiai nacionaliniame euro teste pasirodė Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos mokinė Austė Zakaraitė, teisingai atsakiusi į visus testo klausimus per rekordiškai trumpą laiką – vos per 4 min. 15 s. Mergina nacionaliniame euro teste surinko 100 proc. Dar 22 mokiniai taip pat gavo šimtukus, o virš 70 proc. už teisingus atsakymus surinko 1348 mokinių 5-8 klasių grupėje bei 1413 mokinių 9-12 klasių grupėje.

Geriausiai pirmajame etape pasirodžiusios mokyklos pateks į antrąjį etapą. Kiekvienoje Lietuvos apskrityje bus išrinkta po penkias mokyklas, kurių mokiniai gavo didžiausią aukštų balų skaičių – apie dalyvavimą sekančiame etape mokyklos bus informuotos asmeniškai pirmosios lapkričio savaitės metu. Mokykla pati nuspręs, kurie mokiniai sudarys jai atstovaujančią komandą iš penkių asmenų, dalyvausiančių su euru susijusiame protmūšio žaidime. Komandos nariai gali mokytis skirtingose klasėse (pagal amžiaus grupes 5–8 kl. bei 9–12 kl.), tačiau būtinai – toje pačioje mokykloje ar gimnazijoje.

Antrojo etapo metu, gruodžio 13 d. vyksiančio apskričių centruose (viso – 10 jų), moksleiviai dalyvaus protmūšiuose. Jiems bus pateikiami su būsimąja valiuta susiję klausimai, į kuriuos jie turės atsakyti per tam tikrą laiką, prieš tai pasitarus su komandos nariais. Komandos varžysis dviejose amžiaus grupėse: 5–8 klasių ir 9–12 klasių. Protmūšio klausimai bus atitinkami, atsižvelgiant į asmens amžių. Iš viso antrajame etape dalyvaus 100 komandų abejose amžiaus grupėse.

Į trečiąjį „Euro lygos“ etapą pateks po 10 geriausių šalies mokyklų komandų iš abiejų amžiaus grupių. Nacionalinis finalas numatytas Vilniuje sausio 27 d.

Nacionalinį konkursą „Euro lyga“ inicijavo Finansų bei Švietimo ir mokslo ministerijos, norėdamos paskatinti moksleivius domėtis euro įvedimu Lietuvoje bei supažindinti su praktiniais šio proceso aspektais. Konkurse dalyvaujantys mokiniai gali ne tik pasitikrinti savo žinias apie būsimą Lietuvos valiutą, bet ir laimėti įvairiausių prizų – pradedant euro simbolika papuoštais suvenyrais, diplomais ir baigiant MP3 grotuvais, elektroninėmis skaityklėmis, multifukciniais žaidimų stalais mokykloms.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »