Nauji mokslo metai mokytojams prasidės moderniau

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 2 d. antradienis

Nuo šių metų rugsėjo 1-osios leidykla „Šviesa“ kviečia Lietuvos mokytojus į atnaujintą, patogesnę ir daugiau galimybių bei turinio siūlančią skaitmeninę mokymo(si) aplinką „e.Šviesa“. Šia, mūsų šalyje analogų neturinčia aplinka, atsižvelgiant į Europos švietimo tendencijas, siekiama mokytojams palengvinti pamokų organizavimo procesą, o mokiniams padėti aktyviai ir atsakingai mokytis. Iki šių metų pabaigos „e.Šviesa“ mokytojai kviečiami naudotis nemokamai ir teikti pasiūlymus, kaip ją tobulinti.

„e.Šviesa„ – tai mokytojui ir mokiniui skirta skaitmeninė mokymo(si) aplinka, pritaikyta specialiai kompiuteriams, planšetėms ir mobiliesiems įrenginiams. Šia aplinka mokytojas gali naudotis tiek planuodamas ugdymo procesą, tiek vesdamas pamokas ar jų metu pateikdamas įvairaus pobūdžio užduotis mokiniams. Be to, e.Šviesa pritaikyta ir mokinių atliktų užduočių rezultatų kaupimui bei jų pasiekimų vertinimui“, – apie šią mokymosi aplinką pasakoja leidyklos „Šviesa“ elektroninių produktų vadovė Lina Sergejevienė.

Prisijungęs prie „e.Šviesos“, mokytojas gali pats sudaryti ilgalaikius pamokų planus arba naudotis leidyklos jau parengtais jų šablonais bei pritaikyti juos savo poreikiams. Mokytojams suteikiama laisvė sukurtuose planuose pridėti papildomų užduočių, internetinių nuorodų ar šaltinių, įsikelti daugiau turinio ir iš savo kompiuterio. Paties sukurtus ar leidyklos parengtus pamokų planus mokytojas realizuoja pasitelkdamas pamokos vedimo įrankį: jame pateikiama konkrečios pamokos informacija, vestų pamokų progresas bei realiu laiku mokiniams pateikiamos užduotys. Vesdamas pamokas ir siųsdamas mokiniams užduotis, mokytojas turi galimybę paskirstyti jas pagal mokinių gebėjimus ir mokymosi tempą.

Be planavimo bei pamokų vedimo įrankių, mokytojams suteikiamas ir vertinimo įrankis. Naudodamas šį įrankį, mokytojas gali fiksuoti, kaupti ir analizuoti mokinio bei visos klasės mokymosi rezultatus, stebėti mokinių pažangą ir pagal tai koreguoti jų mokymo procesą. Mokytojas ne tik gali analizuoti, kas mokiniui sekasi gerai, o kur dar reikia patobulėti lavinant dalykinius ar bendruosius gebėjimus, bet ir skirti individualias užduotis.

Nuo 2014 m. rugsėjo mėnesio mokymo(si) aplinkos „e.Šviesa“ bibliotekoje bus įkelti įvairių dalykų skaitmeniniai leidyklos „Šviesa“ vadovėlių komplektai visoms klasėms. Be to, kai kuriems dalykams papildomai bus parengti pamokų planai ir mokomasis turinys (vaizdo ir garso įrašai, nudingos nuorodos į išorinius išteklius, žemėlapiai, kryžiažodžiai, įvairios veiklos ir pan.), kuris bus nuolat papildomas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »