Netikėtas radinys – tarsi dovana naujam VU rektoriui

Publikuota: 2015 m. balandžio 1 d. trečiadienis

Senieji Vilniaus universiteto rūmai nesiliauja stebinti unikaliais radiniais ir visko mačiusius restauratorius, istorikus, archeologus.

Galbūt sutapimas, o gal laimingas atsitiktinumas, kad būtent šiandien – Vilniaus universiteto įkūrimo ir naujojo universiteto rektoriaus inauguracijos dieną –  mus pasiekė labai įdomi žinia apie ypač vertingą radinį. Centriniuose rūmuose, viename seniausių universiteto pastatų, kur kažkada įsikūrė jėzuitų kolegija, vykdant remonto darbus netikėtai rasta ir atidengta nedidelė slėptuvė. Joje rastas labai įdomus, unikalus objektas – senovinis vyno butelis, įvyniotas į apdulkėjusį ir papelijusį pergamentą.

Iškviesti specialistai paliudijo, kad butelis gali būti XVI amžiaus, o abejones išsklaidė tekstas. Iš jo paaiškėjo, kad tai pirmojo rektoriaus Petro Skargos inauguracijai skirto vyno butelis. Ši žinia apie numanomą XVI a. vyno butelį labai sudomino ir Komunikacijos fakulteto prodekaną Rimvydą Laužiką, senovės mitybos tyrinėtoją. Docentas teigia: „Ne vienas jėzuitas buvo kilęs iš Viduržemio jūros regiono, tad vyno buvimas senajame Vilniaus universitete nestebina. Tik reikia išsiaiškinti,  kodėl buvo įmūrytas šis butelis?“ Chemikai galbūt bandys ištyrinėti cheminę vyno sudėtį ir nustatyti, iš ko jis buvo pagamintas. O kol kas galime pasidžiaugti radiniu ir vos įskaitomu lotynišku užrašu:

„Mano įpėdiniui,

Tėvynės laivas mus visus neša, ir jame turime visa, ką turime. Neslėpkite meilės savo namuose ir neapribokite tik nauda sau. Neuždarykite jos savo kambariuose ir saugyklose. Tegul visa, ką turite, iš jūsų, tarsi iš aukštų kalnų, ant žmonių kaip upė į lygumas išsilieja.“

Spėjama, kad tai paties P. Skargos ranka rašyta dedikacija, ištrauka iš jo pamokslo. Tą irgi turės patvirtinti specialistai.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »