Balandžio 28 d. Vilniuje vykusi diskusija apie Atvirus skaitmeninius ženkliukus sukvietė darbdavių atstovus, viešojo sektoriaus institucijas ir darbo su jaunimu organizacijas.
Verslo organizacijoms reikia žmonių, gebančių kalbėti užsienio kalbomis, turinčių tarptautinės patirties, efektyviai dirbančių įvairiose komandose, galinčių imtis iniciatyvos ir spręsti iššūkius. Siekiant stiprinti bendradarbiavimą tarp nevyriausybinių organizacijų bei verslo, taip pat geriau pripažinti neformaliais būdais įgytas kompetencijas, siūloma Lietuvoje sukurti ir naudoti specialų „atvirų ženkliukų“ (angl. Open Badges) technologinį standartą.
Balandžio 28 d. Vilniuje vykusi diskusija apie „Atvirus skaitmeninius ženkliukus“ sukvietė darbdavių atstovus, viešojo sektoriaus institucijas ir darbo su jaunimu organizacijas. Renginio metu partneriai iš Lietuvos, Ispanijos, Vokietijos ir Olandijos pristatė pripažinimo sistemas, naudojančias skaitmeninius ženkliukus gebėjimų ir pasiekimų įvertinimui.
Tarptautinės programos jauniems žmonėms siūlo galimybes įgyti reikiamos patirties, gyvenant ir dirbant kitose šalyse. Savanoriaudami, jauni žmonės mokosi teikti paslaugas bendruomenėse. Jaunimo mainų dalyviai tobulina tarpkultūrinius gebėjimus, dirbdami ir kurdami tarptautinėse komandose. Stažuočių dalyviai tobulina profesinius gebėjimus ir semiasi patirties iš įmonių kitose šalyse.
Diskusijos dalyviai kalbėjosi, kaip atpažinti ir pripažinti patirtis, gebėjimus ir pasiekimus, kuriuos žmonės įgyja šalia savo akademinių ir profesinių pasiekimų. „Atviri ženkliukai“ yra vienas iš būdų fiksuoti įvairias mokymosi patirtis. Jais naudodamiesi darbuotojai kaupia duomenis ir įrodymus apie tobulėjimą ir pasiekimus.
Organizacijų, dirbančių su jaunimo programomis, atstovai teiravosi, kokius gebėjimus vertina darbdaviai. Verslo organizacijoms įdomu, kaip vyksta vertinimas pasiekimų, kuriuos parodo ženkliukai. Viešojo sektoriaus atstovai ženkliukų sistemose mato potencialą kurti kokybiškas ugdymo paslaugas visuomenei.
Diskusiją organizavo projekto „Patikimų ženkliukų sistemos“ vykdytojai. Projektą Lietuvoje įgyvendina Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacija kartu su nacionaliniu partneriu Lietuvos pramonininkų konfederacija ir partneriais Ispanijoje, Olandijoje ir Vokietijoje.
Projektas yra iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos programos Erasmus+ lėšomis.