Nuo pirmos klasės – interaktyvios ir žaismingos pamokos

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 17 d. ketvirtadienis

Naujais mokslo metais dar viena Lietuvos mokykla savo mokiniams ir mokytojams atvėrė „Aktyvios klasės“ duris. Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos pirmokai nuo šio rudens į mokslus pradeda kibti ypač moderniai – mokydamiesi iš skaitmeninių vadovėlių bei atlikdami užduotis prie interaktyvios lentos. Tai – jau dešimtoji sostinės ir 76-oji Lietuvos mokykla, kurioje įrengiama tokia išmani, leidyklos „Šviesa“ inicijuota klasė.

Šioje klasėje besimokantys moksleiviai įvairius uždavinius – nuo matematikos lygčių iki gamtos pažinimo užduočių – sprendžia interaktyvioje lentoje. Mokymosi turinys nebėra statiškas, jis – dinamiškas, besikeičiantis ir gyvas, tarytum bendraujantis su moksleiviu ir žaisminga bei šiuolaikiška forma suteikiantis grįžtamąjį ryšį apie tai, kaip jam sekasi. Mokomieji dalykai vaikams perteikiami integruotai, t.y. aptariant bendras temas, pavyzdžiui, šeimą, profesijas ar metų laikus.

Pasak S. Daukanto progimnazijos direktorės Jūratės Kalibatienės, sprendimą įrengti „Aktyvią klasę“ padiktavo besikeičiantys šiuolaikinių vaikų poreikiai.

„Aktyvios klasės“ sprendimas pritaikytas šių dienų vaikų poreikiams – patenkina jų smalsumą naudojantis naujausiomis technologijomis bei padeda greičiau tobulėti. Būtent dėl šių priežasčių nuspręsta tokias klases įrengti mūsų mokykloje. Be to, mums labai svarbu, kad kartu su technologiniais sprendimais suteikiami ir profesionalūs mokymai pedagogams, kurie galės dar geriau atlikti savo darbą“, – sako J. Kalibatienė.

Leidyklos „Šviesa“ el. produktų vadovo Tado Puko teigimu, šių dienų vaikus technologijos supa nuo pat mažens, todėl ir mokykloje dėstomi dalykai jiems lengviau ir greičiau perprantami, kuomet pateikiami įdomesnėmis, intuityvesnėmis, labiau įtraukiančiomis formomis. Anot jo, „Aktyvios klasės“ mūsų šalyje pradėtos įrengti prieš dvejus metus ir nuo to laiko apie jas sulaukiama tik teigiamų atsiliepimų tiek iš mokytojų, tiek iš mokinių.

„Naujus mokymosi būdus „Aktyviose klasėse“ jau išbandę moksleiviai tikina, kad taip jiems daug įdomiau ir lengviau mokytis, o pamokų metu jie ne tik nebijo būti pakviesti prie lentos, bet ir patys veržiasi atsakinėti. Tuo metu mokytojai, naudodamiesi skaitmeniniu turiniu, gali ne tik aiškiau ir paprasčiau išdėstyti pamokų medžiagą, realiu metu matyti, kaip vaikams sekasi atlikti užduotis bei taupyti savo laiką, bet ir tobulinti savo pedagoginius įgūdžius, nuolat konsultuotis su sprendimus kūrusiais ekspertais bei kitais juos naudojančiais kolegomis“, – sako T. Pukas.

Mokykloms, kuriose įrengiamos „Aktyvios klasės“, yra suteikiami skaitmeninių vadovėlių komplektai bei leidyklos „Šviesa“ interaktyvios pamokos įvairiems mokomiesiems dalykams, kurių jau parengta daugiau nei 500.  Mokytojai specialiai apmokomi, kaip efektyviai dirbti su šiuo turiniu, kad moksleiviai pasiektų geriausią rezultatą.

„Aktyvios klasės“ sprendimai yra skirti pradinių, 5-10 klasių bei gimnazijų moksleiviams. Iš viso šalies mokyklose šiuo metu veikia 76 „Aktyvios klasės“, o iki metų pabaigos, planuojama, kad jų skaičius perkops 100.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »