Nuo pirmos klasės – interaktyvios ir žaismingos pamokos

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 17 d. ketvirtadienis

Naujais mokslo metais dar viena Lietuvos mokykla savo mokiniams ir mokytojams atvėrė „Aktyvios klasės“ duris. Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos pirmokai nuo šio rudens į mokslus pradeda kibti ypač moderniai – mokydamiesi iš skaitmeninių vadovėlių bei atlikdami užduotis prie interaktyvios lentos. Tai – jau dešimtoji sostinės ir 76-oji Lietuvos mokykla, kurioje įrengiama tokia išmani, leidyklos „Šviesa“ inicijuota klasė.

Šioje klasėje besimokantys moksleiviai įvairius uždavinius – nuo matematikos lygčių iki gamtos pažinimo užduočių – sprendžia interaktyvioje lentoje. Mokymosi turinys nebėra statiškas, jis – dinamiškas, besikeičiantis ir gyvas, tarytum bendraujantis su moksleiviu ir žaisminga bei šiuolaikiška forma suteikiantis grįžtamąjį ryšį apie tai, kaip jam sekasi. Mokomieji dalykai vaikams perteikiami integruotai, t.y. aptariant bendras temas, pavyzdžiui, šeimą, profesijas ar metų laikus.

Pasak S. Daukanto progimnazijos direktorės Jūratės Kalibatienės, sprendimą įrengti „Aktyvią klasę“ padiktavo besikeičiantys šiuolaikinių vaikų poreikiai.

„Aktyvios klasės“ sprendimas pritaikytas šių dienų vaikų poreikiams – patenkina jų smalsumą naudojantis naujausiomis technologijomis bei padeda greičiau tobulėti. Būtent dėl šių priežasčių nuspręsta tokias klases įrengti mūsų mokykloje. Be to, mums labai svarbu, kad kartu su technologiniais sprendimais suteikiami ir profesionalūs mokymai pedagogams, kurie galės dar geriau atlikti savo darbą“, – sako J. Kalibatienė.

Leidyklos „Šviesa“ el. produktų vadovo Tado Puko teigimu, šių dienų vaikus technologijos supa nuo pat mažens, todėl ir mokykloje dėstomi dalykai jiems lengviau ir greičiau perprantami, kuomet pateikiami įdomesnėmis, intuityvesnėmis, labiau įtraukiančiomis formomis. Anot jo, „Aktyvios klasės“ mūsų šalyje pradėtos įrengti prieš dvejus metus ir nuo to laiko apie jas sulaukiama tik teigiamų atsiliepimų tiek iš mokytojų, tiek iš mokinių.

„Naujus mokymosi būdus „Aktyviose klasėse“ jau išbandę moksleiviai tikina, kad taip jiems daug įdomiau ir lengviau mokytis, o pamokų metu jie ne tik nebijo būti pakviesti prie lentos, bet ir patys veržiasi atsakinėti. Tuo metu mokytojai, naudodamiesi skaitmeniniu turiniu, gali ne tik aiškiau ir paprasčiau išdėstyti pamokų medžiagą, realiu metu matyti, kaip vaikams sekasi atlikti užduotis bei taupyti savo laiką, bet ir tobulinti savo pedagoginius įgūdžius, nuolat konsultuotis su sprendimus kūrusiais ekspertais bei kitais juos naudojančiais kolegomis“, – sako T. Pukas.

Mokykloms, kuriose įrengiamos „Aktyvios klasės“, yra suteikiami skaitmeninių vadovėlių komplektai bei leidyklos „Šviesa“ interaktyvios pamokos įvairiems mokomiesiems dalykams, kurių jau parengta daugiau nei 500.  Mokytojai specialiai apmokomi, kaip efektyviai dirbti su šiuo turiniu, kad moksleiviai pasiektų geriausią rezultatą.

„Aktyvios klasės“ sprendimai yra skirti pradinių, 5-10 klasių bei gimnazijų moksleiviams. Iš viso šalies mokyklose šiuo metu veikia 76 „Aktyvios klasės“, o iki metų pabaigos, planuojama, kad jų skaičius perkops 100.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IT egzaminą laiko būsimi perspektyviausi darbuotojai

Abiturientams laikant IT egzaminą, leidyklos „Šviesa“ informacinių technologijų vadovėlių ir kitų mokymo priemonių autoriai Vaino Brazdeikis, Jurgis Pralgauskis, Tatjana Balvočienė ir patys abiturientai pasakoja apie tai, ar įmanoma IT specialistu tapti dar mokykloje. skaityti »

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »