Pakeitimai lietuvių kalbos ir literatūros įskaitoje: abiturientai temas susidarys patys

Publikuota: 2015 m. spalio 23 d. penktadienis

Nuo šių mokslo metų abiturientai lietuvių kalbos ir literatūros įskaitą laikys pagal koreguotą įskaitos programą. Iki šiol viešojo kalbėjimo temas įskaitai sudarydavo ir iš anksto skelbdavo Nacionalinis egzaminų centras. Dabar mokiniai su mokytoju temas susidarys patys iš Vidurinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros bendrosios programos ugdymo turinio. Nacionalinis egzaminų centras pateiks tik temų pavyzdžius, kurie iki sausio 15 d. bus perduoti mokykloms duomenų perdavimo sistema KELTAS.

„Keičiame dėl to, kad visiems abiturientams sudarytume vienodas sąlygas pasirengti įskaitai, kad neliktų jokio neskaidrumo, nesąžiningumo šešėlio, kad kiekvienas mokinys maksimaliai atskleistų savo gebėjimus, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Be to, ligtolinė lietuvių kalbos įskaita tikrino tik gebėjimą atmintinai išmokti tekstą ir jį pakartoti“.

Nacionalinio egzaminų centro duomenimis, pernai įskaitos temas pirko apie 7 proc. abiturientų.

Įskaitos programoje taip pat papildyti vertinimo kriterijai. Pasirengimo įskaitai vertinimas papildytas rengimosi įskaitai medžiagos kryptingumo, atsižvelgimo į mokytojo pastabas aspektais. Numatyta, kad mokinys ne vėliau kaip prieš savaitę iki įskaitos turi pateikti ne tik viešosios kalbos planą, bet ir rengimosi jai medžiagą su pridėtu literatūros sąrašu. Santykio su klausytojais vertinimas papildytas kalbėjimo natūralumo aspektu. Nebus nurodytas klausinėjimo ir atsakymų į klausimus laikas.

Pakeitimai galios jau šių mokslo metų abiturientams, kurie įskaitą laikys pavasarį. 

Įskaitos esmė ir formatas – viešasis kalbėjimas – nesikeičia. Esminiai vertinimo kriterijai lieka tokie patys, nekinta ir skiriamų taškų už visas dalis (pasirengimą kalbai, turinį, kalbos organizavimą, raišką ir taisyklingumą, santykį su klausytojais) proporcijos ir suma.

Pagal rengiamą Įskaitos organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašą, įskaita bus vykdoma kovo 15 – balandžio 22 dienomis mokyklos vadovų nustatytu laiku.

Pakoreguota šių mokslo metų įskaita padės geriau pasirengti ir egzaminui. Abiturientai, norintys gauti leidimą laikyti brandos egzaminą, privalo išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros įskaitą. Neišlaikiusieji turi galimybę bandyti dar vieną kartą.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »