„Pakrikštyta“ mobili biomokslų laboratorija iškeliauja į mokyklas

Publikuota: 2011 m. spalio 19 d. trečiadienis

Jau šį rudenį Lietuvos mokyklas pasieksianti biomokslų laboratorija pagaliau turi pavadinimą - „Mobilioji bioklasė“. Šis pavadinimas išrinktas iš daugiau kaip 2 tūkst. vardų, kuriuos atviram konkursui pateikė šalies moksleiviai ir studentai.

„Mobiliosios bioklasės“ ar „Bioklasės“ pavadinimą pasiūlė net keturi konkurso dalyviai. Visų jų mokyklas mobilioji laboratorija aplankys vienas iš pirmųjų. 

Pagrindinį konkurso prizą – planšetinį kompiuterį „iPad“ – vertinimo komisija skyrė moksleiviui iš Kauno Dovydui Gulbinui, kurio pasiūlytas variantas buvo tiksliausias ir taisyklingiausias lietuvių kalbos požiūriu. Kitiems trims dalyviams (moksleiviams Agnei Semėnaitei, Lukui Barauskui ir studentui Laurynui Tumoniui) bus skirti elektroninių knygų skaitytuvai.

„Džiugu, kad konkursas susilaukė didžiulio jaunimo susidomėjimo, nes tai rodo, kad laboratorijos idėja yra aktuali ir svarbi Lietuvos mokykloms. Sveikiname ir vardo autorius – jų pasiūlytas variantas yra skambus, lengvai įsimenamas, jis labai aiškiai atskleidžia viso projekto idėją“, – teigė konkurso vertinimo komisijos narys Vilniaus universiteto prorektorius prof. Juozas Lazutka.

Iš viso mobiliosios laboratorijos vardo konkursas sulaukė per 500 dalyvių, didžioji jų dalis – moksleiviai. Kiekvienas dalyvis galėjo siūlyti iki penkių laboratorijos pavadinimo variantų.

Konkurso vertinimo komisiją sudarė Vilniaus universiteto prorektorius J. Lazutka, VU Gamtos mokslų fakulteto prodekanė Jurga Turčinavičienė ir šio fakulteto studentė Žana Kapustina, mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ sumanytojas ir organizatorius Rolandas Maskoliūnas, „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros direktoriaus pavaduotojas Julius Gagilas ir komunikacijos vadovas Egidijus Jaseliūnas.

„Pirmąsias Lietuvos mokyklas „Mobilioji bioklasė“ pasieks šį rudenį: visa reikiama tyrimų įranga jau yra sukomplektuota, o Vilniaus universiteto ir mūsų bendrovės jaunieji tyrėjai šiuo metu aktyviai rengia edukacinę programą“, – pabrėžė programos turinio rengimą koordinuojantis J. Gagilas.

„Mobilioji bioklasė“ bus pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindins moksleivius su naujausiais biomokslų laimėjimais. Šią idėją įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific“.

Mobili laboratorija bus aprūpinta modernia, daugiau kaip 175 tūkst. litų vertės „Thermo Fisher Scientific“ įranga. Mini autobusiukas su edukacine programa reguliariai vyks į šalies mokyklas. Šių apsilankymų metu moksleiviai galės atlikti pažintinius gyvybės mokslų eksperimentus, jiems bus skaitomos mokslo populiarinamosios paskaitos, vyks pristatymai, mokymai ir diskusijos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vakarų Lietuvos moksleiviai išbandys pirmąją šalyje mobilią biomokslų laboratoriją

Kovo 22 d. į Klaipėdą atvyksta pirmoji šalyje mobili biomokslų laboratorija, kuri šalies moksleivius supažindina su naujausiais biomokslų laimėjimais. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »