Paroda, kurioje mokytojai tampa mokiniais

Publikuota: 2012 m. spalio 23 d. antradienis

Šiemet paroda „Mokykla“ vyks lapkričio 23–25 dienomis. Pasak parodos projekto vadovės Agnės Žekonytės, savo moto pasirinkusi LAIMINGAI AUGTI paroda sieks atkreipti dėmesį į kūrybiško ir laimingo mokymosi svarbą, į mokyklą, kuri padėtų ne tik lavintis, bet ir pažinti, ieškoti, augti, skleistis talentui. „Parodoje bus demonstruojama viskas, kas reikalinga tokiai mokyklai – nuo pieštukų iki novatoriškiausių technologijų, nuo naujausių mokymo metodikų pristatymų, susitikimų su žymiais Lietuvos bei užsienio švietimo sistemos darbuotojais iki improvizuotų pamokų interaktyviose klasėse“, – aiškina A. Žekonytė.

Parodoje vėl veiks interaktyvios klasės, pagal savo temas pavadintos žodžių (humanitariniai mokslai), skaičių (tikslieji ir gamtos mokslai), spalvų (menai, netradicinio ugdymo metodai, specialusis ugdymas) klasėsmis. „Jose į mokyklinius suolus pakviesime ne mokinius, o mokytojus. Jiems bus rengiami gyvi naujausių mokymo priemonių, technologinės įrangos pristatymai. Mokytojai improvizuotose pamokose galės patys visas naujoves išbandyti ir įvertinti. Pernai šiose klasėse buvo labai gyva, naujoves demonstravę specialistai sakė, kad neturėjo geresnių ir smalsesnių mokinių už mokytojus“, – pasakoja A. Žekonytė.

Parodos lankytojų lauks ir nemažai mokytojams, tėvams, mokiniams, administracijai skirtų įdomių ir vertingų edukacinių renginių, kuriuos organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, jai pavaldus Ugdymo plėtotės centras ir kitos institucijos. „Čia mokytojų ir vadovų lauks paskaitos apie ugdymo organizavimą ir kitas naujoves mokykloje; čia diskutuosime švietimui aktualiomis temomis, pvz., kaip atpažinti kūrybiškumą žlugdančius veiksnius ir pan.; čia vyks tarptautinis forumas, kur pranešimus skaitys žymūs žmonės iš viso pasaulio, į švietimą žvelgiantys įvairiais rakursais ir turintys puikių idėjų bei minčių, kurias verta išgirsti tiek jaunam, tiek senam; čia bus teikiamos konsultacijos tiek mokytojams, ieškantiems naujų metodų savo pamokų paįvairinimui ar turintiems specialių klausimų, susijusių su pedagoginiu darbu, tiek tėvams, auginantiems specialiųjų poreikių turintį vaiką ar ketinantiems savo mažametį leisti į darželį ar mokyklą ir nežinantiems, ką pasirinkti; čia taip pat vyks jaunimo organizacijų renginiai, sudarantys galimybę tiek mokytojams, tiek mokiniams bei tėvams artimiau susipažinti su neformaliojo ugdymo formomis bei galimybėmis; čia mokysimės iš teigiamų užsienio patirčių. Taip pat parodoje vyks konkursai, žaidimai, akcijos, apdovanojimai. Čia mes kaupsime patirtį, idėjas bei tiesiog pabūsime kartu“, – teigia parodos kuratorė Justina Sajė.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »