Parodoje „Studijos 2014“ abiturientai egzaminuos aukštąsias mokyklas

Publikuota: 2014 m. vasario 4 d. antradienis

Tarptautinėje žinių ir išsilavinimo parodoje „Studijos 2014“ - išskirtinė galimybė zonoje 3K abiturientams susitikti ir prie kavos puodelio pasikalbėti su universitetų vadovais, dėstytojais, studentais. Kokios studijų programos populiariausios, o kurios perspektyviausios? Kokio dydžio stipendiją gali gauti ar į kokią užsienio šalį išvykti? Ką daryti, jeigu nemėgsti matematikos, tačiau nėra nieko įdomiau už chemiją? 3K zonos šūkis – kava mūsų, klausimai tavo!

Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ parodų grupės vadovė Jolanta Masiulienė sako, kad zona 3K – šių metų parodos naujiena. „3K – tai kryptis, kalbėtojas, kava. Šis projektas sumanytas norint abiturientus ir mokslo įstaigų atstovus susodinti neformalioje aplinkoje prie puodelio kavos.  Jaučiamės atliekantys savotišką misiją – sudaryti palankiausias sąlygas abiturientams apsispręsti, kokias studijas rinktis. Pasiimi nemokamą puodelį kavos, sėdi prie dominančio universiteto stalo ir kalbiesi. Tikiu, kad daugiausiai išloš tie, kurie į 3K zoną užsuks iš anksto apgalvoję klausimus“, - pasakoja J. Masiulienė.

3K zonoje abiturientų, tėvų, pedagogų lauks ir paruoštas programas rodys trylika mokslo įstaigų: Vytauto Didžiojo universitetas, Aleksandro Stulginskio universitetas, Kauno kolegija, Mykolo Romerio universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Klaipėdos universitetas, Šiaulių universitetas, Kauno technologijų universitetas, Vilniaus kooperacijos kolegija, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Socialinių mokslų kolegija, Klaipėdos valstybinė kolegija ir Lietuvos edukologijos universitetas.

Lietuvos studentų sąjungos akademinio proceso ir studijų reikalų koordinatorė Birutė Noreikaitė pasakoja, kad tarptautinėje žinių ir išsilavinimo parodoje „Studijos 2014“ Lietuvos studentų sąjunga pasiūlys aukštajai mokyklai ir moksleiviui apsikeisti rolėmis – šįkart egzaminą laikys ne abiturientas, o aukštoji mokykla. „Mokiniams – tai puiki proga susidaryti nuomonę apie aukštąsias mokyklas ir jas tarpusavyje palyginti, o pastariesiems - sužinoti, kaip juos vertina mokiniai“, - sako Birutė Noreikaitė.

Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorės Valerijos Bernotienės, idėja, kad aukštosios mokyklos ir moksleiviai apsikeičia vaidmenimis yra puiki. Egzamino ir testo formatas padės abiturientams geriau pažinti aukštąją mokyklą, bendruomenę ir jos kultūrą. Neformali aplinka suteiks galimybę ne tik sužinoti apie konkrečias studijų programas, bet ir pabendrauti, išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus ir iš VGTU dėstytojų, vadovų, ir esamų studentų.

Klaipėdos universiteto viešųjų ryšių atstovė Edita Valinčienė pasakoja, kad 3K zonoje su abiturientais susitikti pasiūlė profesoriui Valentinui Masalskiui. „Pokalbį moderuos Lietuvos studentų sąjungos atstovas, taigi jis nebus formalus ar iš anksto parengtas. Prof. Valentinas Masalskis savo studentų itin mėgiamas, lengvai randa kalbą su jaunais žmonėmis, yra charizmatiškas, todėl laukia įdomus pokalbis“, - įsitikinusi Edita Valinčienė.

Pirmą kartą organizuojamą žaismingą egzaminą sudarys trys dalys. Pirmoje – aukštųjų mokyklų prisistatymas. Antroje egzamino dalyje aukštosioms mokykloms bus pateikiamas iš anksto moksleivių suformuotų dešimties klausimų testas apie studijų kokybę, studijų ir kultūrinę aplinką, paramą studentams. Paskutinė egzamino dalis bus skiriama atviriems klausimams. Neformalioje aplinkoje mokiniai turės galimybę užduoti aukštųjų mokyklų atstovams rūpimus klausimus ir gauti daug naudingos informacijos, kuri padės apsispręsti, kokią aukštąją mokyklą ir studijų kryptį rinktis.

Paroda „STUDIJOS 2014“ vyks vasario 6-8 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Joje dalyvaus 193 mokymo įstaigos iš 13 šalių: Lietuvos, Australijos, Austrijos, Danijos, D. Britanijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Olandijos, Prancūzijos, Rusijos, Šveicarijos, Vokietijos. Parodoje lankytojų lauks visos Lietuvos aukštosios mokyklos, kolegijos, per 70 profesinio rengimo ir verslo mokyklų, profesinio rengimo centrų, apie 50 mokymo įstaigų iš užsienio šalių. Parodos metu bus surengti 172 renginiai apie karjeros planavimą, studijų pasirinkimą ir kitomis savo kelio ieškančiam jaunimui aktualiomis temomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Profesinis mokymas, kuris įveikia stereotipus

„Litexpo“ startavo ir iki pat šeštadienio šurmuliuos paroda „Studijos 2o14“. Šis renginys itin aktualus abiturientams, tačiau sulaukia ir kitų klasių mokinių dėmesio, nes jauni žmonės vis anksčiau pradeda domėtis galimybe studijuoti ir nesidairo vien į aukštąsias mokyklas. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »