Parodos „Studijos 2014” lankytojus pasitiks būrys robotų

Publikuota: 2014 m. vasario 5 d. trečiadienis

Rytoj Vilniuje prasidėsianti tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda „Studijos 2014” moksleivius trauks ne tik pasakojimais apie studijų programas, bet ir suteiks galimybę pamatyti praktinę jų pusę – aukštosiose mokyklose kuriamas inovacijas ir technologijas. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) parodoje demonstruos elektromobilius, radijo bangomis valdomus burlaivius ir visą būrį robotų – nuo šešiakojų vorų iki nuotoliniu būdu valdomos mechaninės rankos.

„Parodos lankytojai galės pamatyti studentų sukurtas inovacijas, pabendrauti su jų kūrėjais, sužinoti apie universitete esančius įrankius ir galimybes pritaikyti teorines žinias realizuojant savo sumanymus nuo pirminės idėjos iki galutinio įgyvendinimo,“ – sakė VGTU Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė Valerija Bernotienė.

Didžiausią VGTU demonstruojamų išradimų dalį sudarys robotai – jų studentai atsiveš net šešis. Robotai vorai parodys, kaip jie gali būti pritaikomi žmogui sunkiai pasiekiamų vietų – olų, griuvėsių, pavojingų teritorijų tyrimams. Dviem ratais po parodą važinės robotas katinas, galintis transportuoti nedidelius daiktus iš vienos vietos į kitą. Lankytojai taip pat galės išbandyti VGTU studentų sukurtą nuotoliniu būdu valdomą mechaninę ranką – tam tereikės apsimauti specialią pirštinę, kuri užfiksuos pirštų judesius ir perduos juos robotui.

Parodos lankytojai taip pat turės progą išvysti radijo bangomis valdomus burlaivius, kurie VGTU Mechanikos fakulteto komandai garantavo pergalę Lietuvos motorlaivių federacijos čempionate. Jachtų modelių kūrimui reikėjo ne tik daug kruopštumo ir kantrybės mokantis valdyti laivus, bet ir kūrybiškumo renkantis geriausius inžinerinius sprendimus, taip pat mechanikos bei dizaino žinių.

VGTU studentai į „Litexpo“ atsiveža net du savo sukurtus elektromobilius, kuriuos bus galima ne tik apžiūrėti, bet ir išbandyti. Vienvietis miesto elektromobilis kaip tik pritaikytas važinėtis ir lauke, ir viduje – jo sulankstomas korpusas leidžia lengvai įvažiuoti net į itin mažą patalpą ar liftą, o patogus valdymas – manevruoti gatvėse ir neturint vairuotojo pažymėjimo. Sportiniu dviviečiu VGTU studentų sukurtu elektromobiliu jau galima įveikti ir nemažus atstumus – kelyje jis išvysto 120 kilometrų per valandą greitį, o dėl sportinio dizaino sulaukė nemažai dėmesio ankstesnėse inovacijų parodose.

Taip pat VGTU stende bus galima pamatyti autonominių orlaivius su integruotomis tyrimų platformomis, inercinius jutiklius žmonių judesių fiksavimui, išmanaus namo maketą, oro sklandytuvą ir kitus studentų darbus.

Tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda „Studijos 2014” vyks vasario 6–8 dienomis Vilniaus parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »