Parodos „Studijos 2014” lankytojus pasitiks būrys robotų

Publikuota: 2014 m. vasario 5 d. trečiadienis

Rytoj Vilniuje prasidėsianti tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda „Studijos 2014” moksleivius trauks ne tik pasakojimais apie studijų programas, bet ir suteiks galimybę pamatyti praktinę jų pusę – aukštosiose mokyklose kuriamas inovacijas ir technologijas. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) parodoje demonstruos elektromobilius, radijo bangomis valdomus burlaivius ir visą būrį robotų – nuo šešiakojų vorų iki nuotoliniu būdu valdomos mechaninės rankos.

„Parodos lankytojai galės pamatyti studentų sukurtas inovacijas, pabendrauti su jų kūrėjais, sužinoti apie universitete esančius įrankius ir galimybes pritaikyti teorines žinias realizuojant savo sumanymus nuo pirminės idėjos iki galutinio įgyvendinimo,“ – sakė VGTU Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė Valerija Bernotienė.

Didžiausią VGTU demonstruojamų išradimų dalį sudarys robotai – jų studentai atsiveš net šešis. Robotai vorai parodys, kaip jie gali būti pritaikomi žmogui sunkiai pasiekiamų vietų – olų, griuvėsių, pavojingų teritorijų tyrimams. Dviem ratais po parodą važinės robotas katinas, galintis transportuoti nedidelius daiktus iš vienos vietos į kitą. Lankytojai taip pat galės išbandyti VGTU studentų sukurtą nuotoliniu būdu valdomą mechaninę ranką – tam tereikės apsimauti specialią pirštinę, kuri užfiksuos pirštų judesius ir perduos juos robotui.

Parodos lankytojai taip pat turės progą išvysti radijo bangomis valdomus burlaivius, kurie VGTU Mechanikos fakulteto komandai garantavo pergalę Lietuvos motorlaivių federacijos čempionate. Jachtų modelių kūrimui reikėjo ne tik daug kruopštumo ir kantrybės mokantis valdyti laivus, bet ir kūrybiškumo renkantis geriausius inžinerinius sprendimus, taip pat mechanikos bei dizaino žinių.

VGTU studentai į „Litexpo“ atsiveža net du savo sukurtus elektromobilius, kuriuos bus galima ne tik apžiūrėti, bet ir išbandyti. Vienvietis miesto elektromobilis kaip tik pritaikytas važinėtis ir lauke, ir viduje – jo sulankstomas korpusas leidžia lengvai įvažiuoti net į itin mažą patalpą ar liftą, o patogus valdymas – manevruoti gatvėse ir neturint vairuotojo pažymėjimo. Sportiniu dviviečiu VGTU studentų sukurtu elektromobiliu jau galima įveikti ir nemažus atstumus – kelyje jis išvysto 120 kilometrų per valandą greitį, o dėl sportinio dizaino sulaukė nemažai dėmesio ankstesnėse inovacijų parodose.

Taip pat VGTU stende bus galima pamatyti autonominių orlaivius su integruotomis tyrimų platformomis, inercinius jutiklius žmonių judesių fiksavimui, išmanaus namo maketą, oro sklandytuvą ir kitus studentų darbus.

Tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda „Studijos 2014” vyks vasario 6–8 dienomis Vilniaus parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »