Per savaitę „Specialybių mugę“ aplankė daugiau nei 2 tūkst. moksleivių

Publikuota: 2012 m. sausio 23 d. pirmadienis

Sausio 9–27 dienomis penkiolikoje Lietuvos miestų rengiama „Specialybių mugė“, skirta jaunuoliams padėti teisingai pasirinkti savo ateities specialybę, šiemet jau pritraukė daugiau nei 2 tūkst. moksleivių. Mugę antrus metus organizuoja tarptautinė organizacija „Fox Universitetai“. „Specialybių mugėje“ susirinkusiems moksleiviams apie marketingo profesijos ypatumus pasakoja Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) nariai.

„Jaunam žmogui yra sunku teisingai pasirinkti specialybę bei sužinoti apie laukiantį karjeros kelią vien perskaičiuos profesijos aprašymą, ypač – moksleiviams, kurie neturi beveik jokios darbo patirties“, – sako „Fox Universitetai“ vadovė Rita Šakinytė-Petrovė, kuriai idėja rengti „Specialybių mugę“ kilo iš jos pačios skaudžios patirties, kai susiviliojusi anglų filologija, suprato „įsėdusi ne į savo roges“. Renginio metu moksleiviai buvo pažindinami su šiandienine darbo rinkos padėtimi, bei raginami saugotis „svajonių vagių“ — artimųjų, kurie neretai nusprendžia už jaunuolį, ką šiam studijuoti.

„Specialybių mugėje“ Panevėžyje ir Vilniuje savo patirtimi marketingo srityje dalinosi Lietuvos marketingo asociacijos ekspertų grupės narys Žilvinas Kulvinskis, Utenoje – LiMA valdybos narys Mindaugas Čaplinskas, Šiauliuose ir Mažeikiuose – LiMA narys Vytautas Miniotas. Marketingo specialistai susirinkusiems moksleiviams pasakojo apie savo darbo dieną, kokios žinios įgūdžiai bei charakterio savybės yra reikalingos norint tapti marketingo srities specialistu, pristatė profesijos privalumus ir trūkumus, karjeros perspektyvas.

Moksleiviai taip pat išgirdo, ko reikėtų tikėtis pasirinkus politikos, finansų, vadybos ir ekonomikos, informacinių technologijų, gamtos mokslų, aplinkosaugos, inovatyvių statybinių medžiagų ir technologijų bei inžinerijos specialisto studijas.

Daugiausiai naudos susirinkusiems jaunuoliams davė pagrindinė renginio dalis — „Galimybių kavinė“. Moksleiviai buvo suskirstyti į specialybių ratelius, kuriuose bendravo su studentais ir įvairių sričių specialistais. R. Šakinytės-Petrovės teigimu, tradiciškai daugiausiai besidominčių pritraukė studijos užsienyje, apie kurias pasakojo studentai iš Danijos, Šveicarijos, Švedijos, Anglijos, Olandijos ir Ispanijos. „Moksleiviams trūksta informacijos, kuo skiriasi studijos užsienyje ir Lietuvoje, kokios perspektyvos baigus mokslus svetur, ar lengva susirasti darbą svečioje šalyje“, – sako ji.

„Specialybių mugė“ jau vyko Alytuje, Marijampolėje, Jurbarke, Raseiniuose, Ukmergėje, Panevėžyje, Kaune, Vilniuje ir Utenoje, o artimiausiu metu apie dominančias profesijas daugiau informacijos sužinoti galės ir Visagino, Tauragės, Šiaulių, Plungės, Mažeikių bei Klaipėdos moksleiviai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Šiemet įmonės daugiausiai ketina investuoti į reklamą internete

Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) kartu su „Verslo žiniomis“ gruodį atliktos marketingo specialistų apklausos rezultatai parodė, kad net 65,7 proc. įmonių šiais metais ketina didinti marketingo išlaidas reklamai internete. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »