Pokyčiai VU rektoriaus komandoje – studijų prorektoriaus pareigas eis doc. dr. Valdas Jaskūnas

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 31 d. trečiadienis

Naujus mokslo metus Vilniaus universitete (VU) pasitinka atsinaujinusi rektoriaus komanda: nuo rugsėjo 1 d. studijų prorektoriaus pareigas vietoj filosofijos docentės dr. Nijolės Radavičienės eis indologijos docentas dr. Valdas Jaskūnas, iki šiol vadovavęs VU Orientalistikos centrui.

Šiuos pasikeitimus lėmė doc. dr. N. Radavičienės apsisprendimas grįžti tęsti mokslinį ir pedagoginį darbą VU Filosofijos fakultete. Doc. dr. N. Radavičienė teigia norinti savo brandžiausius metus skirti mažiau įtemptam dėstytojos darbui, tačiau ir toliau ketina prisidėti prie studijų proceso strateginių pertvarkų. „Esu dėkingas docentei už palaikymą rinkimų laikotarpiu, ištvermę nelengvais strateginių reformų inicijavimo metais ir linkiu kūrybinio bei pedagoginio džiaugsmo toliau ugdant mūsų akademinį jaunimą. Jos patirtis ir geranoriškas bendradarbiavimas bus labai vertingi naujajam studijų prorektoriui perimant ir tęsiant pradėtus darbus“, – pristatydamas pasikeitimus sakė rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Naujasis studijų prorektorius savo pagrindiniu darbo tikslu laiko pradėtos rektoriaus programos įgyvendinamų darbų tąsą. „Man patikėtas pareigas vertinu kaip prasmingą asmeninį ir profesinį iššūkį. Šiuo metu universitete svarbiausia susitelkti į studijų kokybės augimą ir tvarią tarptautinių studijų plėtrą, kuri leistų konkuruoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Universiteto centrinės administracijos ir konkrečiai Studijų departamento pertvarkos išvakarėse didžiausias iššūkis susijęs su veiklomis, orientuotomis į pridėtinės vertės kūrimą. Tai būtų paradigminis lūžis universitete, kuris ir vadybos požiūriu skatintų peržiūrėti Studijų departamento funkcijas, jų tikslingumą, siekti glaudesnio dialogo su padaliniais“, – apie savo tikslus kalba doc. dr. V. Jaskūnas.

Naujasis studijų prorektorius VU dirba jau 19 metų, per juos sukaupė nemažai administracinio ir ekspertinio darbo studijų srityje patirties. Doc. dr. V. Jaskūnas prisidėjo prie Orientalistikos centro Azijos studijų kūrimo ir daugelį metų vadovavo Azijos studijų programos komitetui, porą metų priklausė VU Studijų komitetui, 10 metų dalyvauja išorinėse ekspertizėse, yra studijų programų Lietuvoje ir užsienyje ekspertinių komisijų narys, Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) ekspertas, Studijų vertinimo komisijos prie SKVC narys, dalyvavo rengiant naujojo Mokslo ir studijų įstatymo poįstatyminius aktus.

Studijų prorektorius pagal VU statutą atskaitingas ir atsakingas rektoriui, dalyvauja Senato posėdžiuose patariamojo balso teise. Jis vadovauja rektoriaus jam pavestai, šiuo atveju – studijų sričiai, perima su šia sritimi susijusią dalį įgaliojimų. Prorektoriaus įgaliojimų trukmė susieta su rektoriaus kadencijos ir įgaliojimų trukme.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »