Premjeras: mokslo ir verslo bendradarbiavimas padės Lietuvai tapti viena pažangiausių ES šalių

Publikuota: 2016 m. vasario 23 d. antradienis

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Lietuvos mokslų akademijos (LMA) 75-mečiui skirtame iškilmingame visuotiniame susirinkime pasveikino jos narius.

„Nėra jokios abejonės, kad visagalės konkurencijos apimtame pasaulyje mokslo žodis kaip niekad reikalingas ir galingas. Naudodamasis šia iškilia proga, Vyriausybės vardu noriu padėkoti Jums, gerbiamieji Akademikai, už svarbias įžvalgas“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

„Itin prasminga, kad po Mokslų akademijos stogu susibūrę lyderiai visada ugdė visuomenės kritinį mąstymą, puoselėjo mokslo ir akademinę laisvę. Tai pamatinės vertybės, nes tik laisvai ir plačiai mąstančios asmenybės įžvelgia pasaulio mokslo tendencijas, brėžia pažangias ateities perspektyvas“, – sakė A. Butkevičius.

„Mokslų akademijoje visada gyvavo ir skleidėsi laisva mintis, vyko aktyvus mokslinis gyvenimas. Žymiausi mūsų šalies mokslininkai puoselėjo valstybingumo idėjas, kūrė reikšmingus mokslinius darbus, kurie svariai prisidėjo prie valstybės raidos, socialinės, kultūrinės ir ekonominės plėtros“, – teigė premjeras ir pridūrė, kad tik atsižvelgiant į aukščiausios kvalifikacijos nepriklausomų ekspertų patarimus atsiranda efektyviausi valdžios institucijų sprendimai.

„Šiuo metu gyvename Lietuvos mokslui palankiame amžiuje. Moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai skiriama dešimtys milijonų eurų paramos. Jeigu sugebėsime juos racionaliai investuoti, tai yra sutrumpinti laiką nuo idėjos iki aukštos pridėtinės vertės produkto sukūrimo, suartinti mokslą ir verslą, Lietuva taps viena pažangiausių Europos Sąjungos šalių“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas ir pažymėjo, kad šis tikslas ambicingas, bet jį galime pasiekti, nes turime didelį gabių mokslininkų ir tyrėjų potencialą.

Sveikindamas Lietuvos mokslininkų bendruomenę gražaus jubiliejaus proga, Ministras Pirmininkas palinkėjo šalies akademikams reikšmingų mokslo darbų, lemiančių šalies pažangą ir gerovę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Premjeras sveikina LEU rektorių jubiliejinio gimtadienio proga

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Vyriausybės vardu sveikina Lietuvos edukologijos universiteto rektorių Algirdą Gaižutį 75 metų jubiliejaus proga, pažymėdamas jo aktyvią ir kūrybingą mokslinę veiklą, reikšmingus darbus, svarbius Lietuvos valstybei, mokslui, švietimui ir... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »