Profesinio mokymo įstaigos siekia atkreipti dėmesį į paklausiausias profesijas

Publikuota: 2013 m. vasario 5 d. antradienis

Savo pašaukimo ar kelio ieškantis jaunimas studijų parodoje galės susipažinti ir su daugiau kaip 100 profesijų. Atskiroje salėje dalyvausiančios visos Lietuvos profesinio mokymo įstaigos stengsis ne tik visapusiškai ir plačiai supažindinti su  mokymo programomis, bet ir praktiškai pademonstruoti profesijų specifiką.

Lankytojai čia galės patys išbandyti, ką reiškia darbas prie kasos aparato, ką reiškia obliuoti, kalti, lituoti ar dirbti kitokius namų ūkio meistro darbus. Čia bus galima išbandyti savo gebėjimus klijuoti plyteles, išardyti automobilį ar pakeisti ratus. Drąsiausieji galės pabandyti suteikti pirmąją pagalbą,  surišti jūreivišką mazgą, nulipdyti puodą arba parengti įdomią turizmo programą.

„Kiekvienais metais kvalifikuotų darbininkų poreikis auga, todėl labai svarbu jaunimą supažindinti su profesinio mokymo teikiamomis galimybėmis, įgyjamų kvalifikacijų įvairove, darbo specifika, karjeros perspektyvomis. Studijų parodoje tiek dėmesio profesiniam mokymui bus skiriama pirmą kartą –  dalyvaus visos profesinio mokymo įstaigos, kurios bus suskirstytos pagal atskirus ūkio sektorius ir pristatomos regionų principu – Vilnius, Alytus, Šiauliai, Panevėžys, Klaipėda, Kaunas“, – sako Švietimo ir mokslo ministerijos Profesinio mokymo ir orientavimo skyriaus vedėjas Mečislavas Griškevičius.

Profesinio mokymo įstaigos parodoje sieks atkreipti dėmesį į paklausiausias, nors nebūtinai populiariausias profesijas.  

„Stengsimės atkreipti dėmesį į kelias profesijas, nors mokymo programų turime net 35. Tai gyvūnų priežiūra, floristika, žirgininkystės verslas, socialiniai darbuotojai. Gyvūnų prižiūrėtojo specialybė – visiškai nauja, bet rinkoje paklausi, todėl norime ją išpopuliarinti. Parodoje rengsime atviras floristikos pamokas, šukuosime, kirpsime šuniukus“, – pasakoja Kauno paslaugų verslo dabuotojų profesinio rengimo centro marketingo koordinatorė Agnė Čepaitė.

A. Čepaitės teigimu, jų centre populiariausios kirpėjo, kosmetologo, paramediko profesijos. Labai smuko siuvėjo profesijos populiarumas, nors siuvėjų rinkoje trūksta, bet mokytis šio amato norinčiųjų trūksta.

Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro direktorius Alvydas Pranas Grevas teigia, kad jų prisistatymas parodoje bus įspūdingas – kils namai iš meduolių ir dešrelių. „Rengiam konditerius, virėjus, padavėjus, barmenus, viešbučių darbuotojus, sekretorius ir mėsininkus“, – vardina A. P. Grevas. – „ Norime išpopuliarinti mėsininko profesiją. Rinkoj ji labai paklausi, labai reikalinga ir algos jų geros. Parengti šios profesijos atstovus galim puikiai, nes už ES lėšas įrengėm visą reikalingą bazę. Tuo tarpu jaunimas įtariai žiūri į šią profesiją. Gal žodis „mėsininkas“ kelia neigiamas asociacijas? Parodoje bandysime pakeisti šį požiūrį.“  

Pasak A. P. Grevo, nors mėsininko profesija dar ignoruojama, norinčiųjų tapti virėjais ar duonos kepimo technologais daugėja. „Tai irgi labai paklausios profesijos, nes rinkoje daugėja privačių kepyklėlių, kavinių“, – pastebi mokymo centro direktorius.

Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla parodoje atkreips dėmesį į automobilų mechanikų ir elektromechanikų profesijas. „Tai populiariausios mūsų mokyklos profesijos, kurios sulaukia daugiausiai stojančiųjų. Kasmet parengiam maždaug po 160 šių specialistų, tačiau rinkoje jų paklausa labai didelė, jų vis dar trūksta. Nuostabu tai, kad šių profesijų išmokti pageidauja net baigusieji kolegijas ar Vilniaus Gedimino technikos universitetą“, – sako mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ona Keršienė. Jos teigimu, mažiausiai norinčiųjų mokytis siuvėjo ar dailiųjų amatų, nors šių profesijų poreikis rinkoje didelis, tačiau jų darbas labai menkai mokamas.

Pirmą kartą parodoje dalyvausianti Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla pristatys uostamiesčiui būdingas profesijas: suvirintojų, laivų korpusų surinkėjų, logistikos specialistų. „Besirenkančiųjų šias profesijas netrūksta, nes jų paklausa rinkoje didelė. Stengsimės atkreipti dėmesį ir į kitas,  ne mažiau reikalingas profesijas: santechniko, ventiliacinių sistemų gamintojų ir montuotojų. Jaunimas jų baidosi dėl sunkaus fizinio darbo“, – sako mokyklos direktorius Arvydas Vaitkus.

Panevėžio, Šiaulių, Alytaus profesinio mokymo mokyklos ir centrai vis labiau populiarina daržininko ir sodininko, kaimo turizmo, ekologinio ūkio specialisto, dailidžių, baldžių profesijas. Atsiranda net tokios profesijos kaip namų ūkio meistro, žirgų prižiūrėtojo.       

Paroda „Studijos 2013“ vyks vasario 7–9 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Joje dalyvaus apie 190 mokymo įstaigų: visos Lietuvos aukštosios mokyklos, kolegijos, per 70 profesinio rengimo ir verslo mokyklų, profesinio rengimo centrų, daugiau kaip 40 mokymo įstaigų iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos, Prancūzijos, JAV, Australijos, Kanados, Danijos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »