Profesinio mokymo įstaigos siekia atkreipti dėmesį į paklausiausias profesijas

Publikuota: 2013 m. vasario 5 d. antradienis

Savo pašaukimo ar kelio ieškantis jaunimas studijų parodoje galės susipažinti ir su daugiau kaip 100 profesijų. Atskiroje salėje dalyvausiančios visos Lietuvos profesinio mokymo įstaigos stengsis ne tik visapusiškai ir plačiai supažindinti su  mokymo programomis, bet ir praktiškai pademonstruoti profesijų specifiką.

Lankytojai čia galės patys išbandyti, ką reiškia darbas prie kasos aparato, ką reiškia obliuoti, kalti, lituoti ar dirbti kitokius namų ūkio meistro darbus. Čia bus galima išbandyti savo gebėjimus klijuoti plyteles, išardyti automobilį ar pakeisti ratus. Drąsiausieji galės pabandyti suteikti pirmąją pagalbą,  surišti jūreivišką mazgą, nulipdyti puodą arba parengti įdomią turizmo programą.

„Kiekvienais metais kvalifikuotų darbininkų poreikis auga, todėl labai svarbu jaunimą supažindinti su profesinio mokymo teikiamomis galimybėmis, įgyjamų kvalifikacijų įvairove, darbo specifika, karjeros perspektyvomis. Studijų parodoje tiek dėmesio profesiniam mokymui bus skiriama pirmą kartą –  dalyvaus visos profesinio mokymo įstaigos, kurios bus suskirstytos pagal atskirus ūkio sektorius ir pristatomos regionų principu – Vilnius, Alytus, Šiauliai, Panevėžys, Klaipėda, Kaunas“, – sako Švietimo ir mokslo ministerijos Profesinio mokymo ir orientavimo skyriaus vedėjas Mečislavas Griškevičius.

Profesinio mokymo įstaigos parodoje sieks atkreipti dėmesį į paklausiausias, nors nebūtinai populiariausias profesijas.  

„Stengsimės atkreipti dėmesį į kelias profesijas, nors mokymo programų turime net 35. Tai gyvūnų priežiūra, floristika, žirgininkystės verslas, socialiniai darbuotojai. Gyvūnų prižiūrėtojo specialybė – visiškai nauja, bet rinkoje paklausi, todėl norime ją išpopuliarinti. Parodoje rengsime atviras floristikos pamokas, šukuosime, kirpsime šuniukus“, – pasakoja Kauno paslaugų verslo dabuotojų profesinio rengimo centro marketingo koordinatorė Agnė Čepaitė.

A. Čepaitės teigimu, jų centre populiariausios kirpėjo, kosmetologo, paramediko profesijos. Labai smuko siuvėjo profesijos populiarumas, nors siuvėjų rinkoje trūksta, bet mokytis šio amato norinčiųjų trūksta.

Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro direktorius Alvydas Pranas Grevas teigia, kad jų prisistatymas parodoje bus įspūdingas – kils namai iš meduolių ir dešrelių. „Rengiam konditerius, virėjus, padavėjus, barmenus, viešbučių darbuotojus, sekretorius ir mėsininkus“, – vardina A. P. Grevas. – „ Norime išpopuliarinti mėsininko profesiją. Rinkoj ji labai paklausi, labai reikalinga ir algos jų geros. Parengti šios profesijos atstovus galim puikiai, nes už ES lėšas įrengėm visą reikalingą bazę. Tuo tarpu jaunimas įtariai žiūri į šią profesiją. Gal žodis „mėsininkas“ kelia neigiamas asociacijas? Parodoje bandysime pakeisti šį požiūrį.“  

Pasak A. P. Grevo, nors mėsininko profesija dar ignoruojama, norinčiųjų tapti virėjais ar duonos kepimo technologais daugėja. „Tai irgi labai paklausios profesijos, nes rinkoje daugėja privačių kepyklėlių, kavinių“, – pastebi mokymo centro direktorius.

Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla parodoje atkreips dėmesį į automobilų mechanikų ir elektromechanikų profesijas. „Tai populiariausios mūsų mokyklos profesijos, kurios sulaukia daugiausiai stojančiųjų. Kasmet parengiam maždaug po 160 šių specialistų, tačiau rinkoje jų paklausa labai didelė, jų vis dar trūksta. Nuostabu tai, kad šių profesijų išmokti pageidauja net baigusieji kolegijas ar Vilniaus Gedimino technikos universitetą“, – sako mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ona Keršienė. Jos teigimu, mažiausiai norinčiųjų mokytis siuvėjo ar dailiųjų amatų, nors šių profesijų poreikis rinkoje didelis, tačiau jų darbas labai menkai mokamas.

Pirmą kartą parodoje dalyvausianti Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla pristatys uostamiesčiui būdingas profesijas: suvirintojų, laivų korpusų surinkėjų, logistikos specialistų. „Besirenkančiųjų šias profesijas netrūksta, nes jų paklausa rinkoje didelė. Stengsimės atkreipti dėmesį ir į kitas,  ne mažiau reikalingas profesijas: santechniko, ventiliacinių sistemų gamintojų ir montuotojų. Jaunimas jų baidosi dėl sunkaus fizinio darbo“, – sako mokyklos direktorius Arvydas Vaitkus.

Panevėžio, Šiaulių, Alytaus profesinio mokymo mokyklos ir centrai vis labiau populiarina daržininko ir sodininko, kaimo turizmo, ekologinio ūkio specialisto, dailidžių, baldžių profesijas. Atsiranda net tokios profesijos kaip namų ūkio meistro, žirgų prižiūrėtojo.       

Paroda „Studijos 2013“ vyks vasario 7–9 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Joje dalyvaus apie 190 mokymo įstaigų: visos Lietuvos aukštosios mokyklos, kolegijos, per 70 profesinio rengimo ir verslo mokyklų, profesinio rengimo centrų, daugiau kaip 40 mokymo įstaigų iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos, Prancūzijos, JAV, Australijos, Kanados, Danijos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »