Profesinis mokymas, kuris įveikia stereotipus

Publikuota: 2014 m. vasario 7 d. penktadienis

„Litexpo“ startavo ir iki pat šeštadienio šurmuliuos  paroda „Studijos 2o14“. Šis renginys itin aktualus abiturientams, tačiau sulaukia ir kitų klasių mokinių dėmesio, nes jauni žmonės vis anksčiau pradeda domėtis galimybe studijuoti ir nesidairo vien į aukštąsias mokyklas. Puikus to pavyzdys – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro (toliau – Centras) stendas, kuris nuo pat parodos atidarymo sulaukia išskirtinio  dėmesio.

Centras kasmet stengiasi sudominti parodos lankytojus ir pasiūlyti specialybes, kurios yra pačios paklausiausios darbo rinkoje. Grožio, sveikatos, socialinės gerovės ir verslo kryptys bei suaugusiųjų mokymas – visa tai siūlo ši viena didžiausių profesinio mokymo įstaigų Lietuvoje. Modernus profesinis mokymas yra ne tik Centro moto. Tai pastebi ir įvertina parodos lankytojai, kurie, pabendravę su Centro stende besidarbuojančiais specialistais, pripažįsta, jog profesinis mokymas mūsų šalyje yra nepagrįstai nuvertintas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat lankėsi parodoje ir paragino visus nenusisukti nuo profesinio mokymo ir pasidžiaugė, jog būtent profesinės mokyklos parengia išties gerus specialistus, kurie sėkmingai dirba visos Lietuvos labui.

„Džiugina tai, kad vis jaunesni asmenys domisi galimybėmis mokytis ir būtent jaunesnė karta yra mažiaus supančiota stereotipinio mąstymo, jog „profkėje“ mokytis yra žemas lygis“ – džiaugiasi Centro profesijos mokytojas Rytis Rutkauskas. Jaunimas smalsiai klausinėja apie specialybes, kurias galima pavadinti savotišku amatu (masažuotojo, paramediko, floristo ir pan.) ir žada jokiu būdu neišsižadėti galimybės įgyti vieną ar kitą profesiją. „Tai suteikia optimizmo. Smagu, kad jaunimas patys jaučia atsakomybę už savo ateitį, kad jiems suteikiamos galimybės domėtis“ – sako Centro direktorė socialinių mokslų daktarė Laimutė Anužienė ir kviečia visus apsilankyti studijų parodoje „Studijos 2014”.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »