Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Publikuota: 2017 m. balandžio 14 d. penktadienis

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. Todėl ketvirtą kartą iniciatyvos „būsiu__“ šalyje organizuojamos Nacionalinės karjeros savaitės metu šios srities specialistai ypatingai kviečiami atvykti į mokyklas ir supažindinti moksleivius su karjeros galimybėmis.

„Informacinės technologijos jau ne vienus metus iš eilės yra tarp patraukliausių sričių karjerai. Tačiau daugeliui moksleivių ši sritis atrodo sudėtinga, ne visi joje lengvai įžvelgia karjeros galimybių. Siekdami kuo geriau supažindinti būsimuosius specialistus su informacinių technologijų sritimi, taip pat ir kitomis perspektyviomis profesijomis, kviečiame įvairių profesijų atstovus jungtis prie mūsų iniciatyvos ir dalyvauti Nacionalinėje karjeros savaitėje“, – sakė iniciatyvos „būsiu__“ vadovė Rūta Radzevičiūtė.  

Informacijų technologijų sektoriuje Lietuvoje šiuo metu dirba daugiau kaip 31 tūkst. specialistų. Per artimiausius trejus metus papildomai bus sukurta 14 tūkst. naujų darbo vietų šioje srityje, rodo agentūros „Investuok Lietuvoje“ duomenys. Artimiausioje ateityje labiausiai trūks programuotojų, taip pat augs testuotojų, sąsajų kūrėjų, skaitmeninės grafikos dizainerių, konsultantų, tinklų inžinierių, vartotojų sąsajų kūrėjų poreikis.

Remiantis rinkos duomenimis, informacinių technologijų srityje dirbantys specialistai gali tikėtis ir kur kas didesnio už vidutinį šalyje atlyginimo. Pavyzdžiui, pradedančiųjų programuotojų atlyginimas sudaro apie 500–700 eurų, įgijus kelerių metų patirtį jis gali pasiekti apie 1 000 eurų. Tuo metu reikalingų įgūdžių turintys ir darbo patirties spėję sukaupti specialistai gali tikėtis ir 1 800–2 200 eurų siekiančio atlygio.

Nepaisant didelių vyraujančių atlyginimų ir darbdavių siūlomų patrauklių darbo sąlygų, informacinių technologijų specialistų, galinčių užpildyti laisvas vietas, skaičius didėja per lėtai. Prisijungdami prie iniciatyvos „būsiu__“ ir atvykdami į mokyklas papasakoti apie savo patirtį, informacinių technologijų profesionalai savo pavyzdžiu gali įkvėpti daugiau jaunų žmonių rinktis šią perspektyvią sritį.

Nacionalinė karjeros savaitė, kurią globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir remia bankas „Swedbank“, vyks šių metų balandžio 25-28 dienomis.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »