R. Dargis: „Dabar galėsime dar labiau paskatinti užsienyje studijuojančius sugrįžti į Lietuvą“

Publikuota: 2015 m. spalio 19 d. pirmadienis

Spalio 14 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri sukurs dar palankesnes sąlygas bendradarbiauti tarpusavyje, siekiant panaudoti turimą potencialą užsienyje, formuojant ir įgyvendinant Lietuvos pramonės ir verslo konkurencingumui stiprinti būtinas priemones, padėti Lietuvos pramonei ir verslui būti konkurencingais tarptautinėse rinkose, telkti Lietuvos verslą ir visuomenę, kuriant pilietinę visuomenę.

LPK prezidentas Robertas Dargis pasidžiaugė, kad LPK partneriais taps visuomeninė organizacija, turinti labai platų ryšių tinklą užsienyje ir vienijanti tarptautinę patirtį sukaupusius lietuvius ir su Lietuva save siejančius asmenis, savo profesine veikla ir pasiekimais prisidedančius prie valstybės pozicijų stiprinimo pasaulyje. Pasak jo, dar aktyviau išnaudodami įvairių formatų bendradarbiavimo galimybes, prisidėsime prie bendro mūsų tikslo – Lietuvos žinomumo didinimo ir konkurencingumo stiprinimo.

„Džiaugiamės, kad dirbsime kartu su „Global Lithuanian Leaders“ – organizacija, kuri veikia kaip Lietuvai reikalingus profesionalus jungiantis tinklas. Šiandieniniame globaliame pasaulyje geografinė samprata jau nėra svarbi, svarbiausia – ar turi noro ir galimybių dirbti kartu. „Global Lithuanian Leaders“ kuria būtent tokias galimybes, palaiko puikią komunikaciją su užsienio lietuviais ir vykdo programas, jungiančias užsienyje esančius lietuvius su Lietuva. Tikiu, kad dirbdami kartu galėsime dar labiau paskatinti užsienyje studijuojančius sugrįžti į Lietuvą, parodydami, jog Lietuvoje turime labai daug galimybių siekti karjeros. Ypatingą dėmesį skirsime mokslo sektoriui  – kad užsienyje dirbantys jauni lietuviai mokslininkai būtų pakviesti grįžti į Lietuvą ir globojami mokslo institucijų bei įmonių,“ – sakė R. Dargis.

„Global Lithuanian Leaders“  tinklas jungia daugiau nei 700 narių iš 45 šalių, tarp kurių – aukšto lygio verslininkai, mokslininkai ir ekspertai, norintys prisidėti prie tarptautinių mūsų šalies pozicijų stiprinimo ir auginimo. Tikime, kad bendradarbiavimas su Lietuvos pramonininkų konfederacija padės įtraukti daugiau tarptautinių profesionalų, vykdant teigiamų pokyčių iniciatyvas svarbiausiose Lietuvos augimui srityse – gerinant švietimo kokybę, diegiant inovacijas, pritraukiant investicijas,“ – sakė GLL vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.

LPK vienija 47 šakines ir 9 regionines asociacijas, apjungiančias visas pagrindines pramonės šakas ir pagrindinę Lietuvoje gaminamą produkciją. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma Lietuvos gamybos įmonių, bet ir moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos.

GLL veikia kaip bendradarbiavimo ir galimybių plėtojimo tinklas tarptautiniams profesionalams, siejantiems save su Lietuva. Šio tinklo tikslas – bendromis pastangomis kurti stiprią ir konkurencingą Lietuvą, stiprinti jos ekonomikos, verslo, kultūros ir mokslo tarptautines pozicijas.

Šaltinis: lpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »