R. Dargis: „Dabar galėsime dar labiau paskatinti užsienyje studijuojančius sugrįžti į Lietuvą“

Publikuota: 2015 m. spalio 19 d. pirmadienis

Spalio 14 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri sukurs dar palankesnes sąlygas bendradarbiauti tarpusavyje, siekiant panaudoti turimą potencialą užsienyje, formuojant ir įgyvendinant Lietuvos pramonės ir verslo konkurencingumui stiprinti būtinas priemones, padėti Lietuvos pramonei ir verslui būti konkurencingais tarptautinėse rinkose, telkti Lietuvos verslą ir visuomenę, kuriant pilietinę visuomenę.

LPK prezidentas Robertas Dargis pasidžiaugė, kad LPK partneriais taps visuomeninė organizacija, turinti labai platų ryšių tinklą užsienyje ir vienijanti tarptautinę patirtį sukaupusius lietuvius ir su Lietuva save siejančius asmenis, savo profesine veikla ir pasiekimais prisidedančius prie valstybės pozicijų stiprinimo pasaulyje. Pasak jo, dar aktyviau išnaudodami įvairių formatų bendradarbiavimo galimybes, prisidėsime prie bendro mūsų tikslo – Lietuvos žinomumo didinimo ir konkurencingumo stiprinimo.

„Džiaugiamės, kad dirbsime kartu su „Global Lithuanian Leaders“ – organizacija, kuri veikia kaip Lietuvai reikalingus profesionalus jungiantis tinklas. Šiandieniniame globaliame pasaulyje geografinė samprata jau nėra svarbi, svarbiausia – ar turi noro ir galimybių dirbti kartu. „Global Lithuanian Leaders“ kuria būtent tokias galimybes, palaiko puikią komunikaciją su užsienio lietuviais ir vykdo programas, jungiančias užsienyje esančius lietuvius su Lietuva. Tikiu, kad dirbdami kartu galėsime dar labiau paskatinti užsienyje studijuojančius sugrįžti į Lietuvą, parodydami, jog Lietuvoje turime labai daug galimybių siekti karjeros. Ypatingą dėmesį skirsime mokslo sektoriui  – kad užsienyje dirbantys jauni lietuviai mokslininkai būtų pakviesti grįžti į Lietuvą ir globojami mokslo institucijų bei įmonių,“ – sakė R. Dargis.

„Global Lithuanian Leaders“  tinklas jungia daugiau nei 700 narių iš 45 šalių, tarp kurių – aukšto lygio verslininkai, mokslininkai ir ekspertai, norintys prisidėti prie tarptautinių mūsų šalies pozicijų stiprinimo ir auginimo. Tikime, kad bendradarbiavimas su Lietuvos pramonininkų konfederacija padės įtraukti daugiau tarptautinių profesionalų, vykdant teigiamų pokyčių iniciatyvas svarbiausiose Lietuvos augimui srityse – gerinant švietimo kokybę, diegiant inovacijas, pritraukiant investicijas,“ – sakė GLL vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.

LPK vienija 47 šakines ir 9 regionines asociacijas, apjungiančias visas pagrindines pramonės šakas ir pagrindinę Lietuvoje gaminamą produkciją. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma Lietuvos gamybos įmonių, bet ir moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos.

GLL veikia kaip bendradarbiavimo ir galimybių plėtojimo tinklas tarptautiniams profesionalams, siejantiems save su Lietuva. Šio tinklo tikslas – bendromis pastangomis kurti stiprią ir konkurencingą Lietuvą, stiprinti jos ekonomikos, verslo, kultūros ir mokslo tarptautines pozicijas.

Šaltinis: lpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »