R. Dargis: „Dabar galėsime dar labiau paskatinti užsienyje studijuojančius sugrįžti į Lietuvą“

Publikuota: 2015 m. spalio 19 d. pirmadienis

Spalio 14 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri sukurs dar palankesnes sąlygas bendradarbiauti tarpusavyje, siekiant panaudoti turimą potencialą užsienyje, formuojant ir įgyvendinant Lietuvos pramonės ir verslo konkurencingumui stiprinti būtinas priemones, padėti Lietuvos pramonei ir verslui būti konkurencingais tarptautinėse rinkose, telkti Lietuvos verslą ir visuomenę, kuriant pilietinę visuomenę.

LPK prezidentas Robertas Dargis pasidžiaugė, kad LPK partneriais taps visuomeninė organizacija, turinti labai platų ryšių tinklą užsienyje ir vienijanti tarptautinę patirtį sukaupusius lietuvius ir su Lietuva save siejančius asmenis, savo profesine veikla ir pasiekimais prisidedančius prie valstybės pozicijų stiprinimo pasaulyje. Pasak jo, dar aktyviau išnaudodami įvairių formatų bendradarbiavimo galimybes, prisidėsime prie bendro mūsų tikslo – Lietuvos žinomumo didinimo ir konkurencingumo stiprinimo.

„Džiaugiamės, kad dirbsime kartu su „Global Lithuanian Leaders“ – organizacija, kuri veikia kaip Lietuvai reikalingus profesionalus jungiantis tinklas. Šiandieniniame globaliame pasaulyje geografinė samprata jau nėra svarbi, svarbiausia – ar turi noro ir galimybių dirbti kartu. „Global Lithuanian Leaders“ kuria būtent tokias galimybes, palaiko puikią komunikaciją su užsienio lietuviais ir vykdo programas, jungiančias užsienyje esančius lietuvius su Lietuva. Tikiu, kad dirbdami kartu galėsime dar labiau paskatinti užsienyje studijuojančius sugrįžti į Lietuvą, parodydami, jog Lietuvoje turime labai daug galimybių siekti karjeros. Ypatingą dėmesį skirsime mokslo sektoriui  – kad užsienyje dirbantys jauni lietuviai mokslininkai būtų pakviesti grįžti į Lietuvą ir globojami mokslo institucijų bei įmonių,“ – sakė R. Dargis.

„Global Lithuanian Leaders“  tinklas jungia daugiau nei 700 narių iš 45 šalių, tarp kurių – aukšto lygio verslininkai, mokslininkai ir ekspertai, norintys prisidėti prie tarptautinių mūsų šalies pozicijų stiprinimo ir auginimo. Tikime, kad bendradarbiavimas su Lietuvos pramonininkų konfederacija padės įtraukti daugiau tarptautinių profesionalų, vykdant teigiamų pokyčių iniciatyvas svarbiausiose Lietuvos augimui srityse – gerinant švietimo kokybę, diegiant inovacijas, pritraukiant investicijas,“ – sakė GLL vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.

LPK vienija 47 šakines ir 9 regionines asociacijas, apjungiančias visas pagrindines pramonės šakas ir pagrindinę Lietuvoje gaminamą produkciją. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma Lietuvos gamybos įmonių, bet ir moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos.

GLL veikia kaip bendradarbiavimo ir galimybių plėtojimo tinklas tarptautiniams profesionalams, siejantiems save su Lietuva. Šio tinklo tikslas – bendromis pastangomis kurti stiprią ir konkurencingą Lietuvą, stiprinti jos ekonomikos, verslo, kultūros ir mokslo tarptautines pozicijas.

Šaltinis: lpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »